کره شمالی آمریکا را به جنگی «مقدس» و دریایی جهنمی تهدید کرد

کره شمالی

کره شمالی روز دوشنبه ۸ مه ۲۰۱۷ ضمن تهدید شدید آمریکا، اعلام کرده که دارای ارتشی شکست ناپذیر است که می تواند دریایی از جهنم برای آمریکا ایجاد کند.

پیونگ یانگ در تهدید جدید خود هشدار داد که در انتظار حادثه‌ای ناگواری است که آن را به «جنگ مقدس» و نهایی توصیف کرده است .

این کشور هشدار داده که حمله آینده دریایی از جهنم ایجاد خواهد کرد و آن چه را که «نیرنگ امپریالیسم آمریکا» نامید، نابود خواهد کرد.

تهدیدات جدید کره شمالی جمعه گذشته در روزنامه «رودونگ سمنون» رسانه رسمی کمیته مرکزی حزب کارگران کره شمالی که کیم جونگ اون ریاست این حزب را به عهده دارد، منتشر شده است.

مقاله تهدید آمیز روزنامه رسمی کره شمالی، که اعلام کرده این کشور داری ارتشی شکست ناپذیر و وتاکتیک‌های جنگی بی سابقه، روز دوشنبه از سایت انگلیسی زبان« Kink watch ،باز نشر شد.
انتقاد از دولت ترامپ

بخشی از مقاله روزنامه کره‌ای به انتقاد شدید از دونالد ترامپ پرداخته و نوشته است:«امپریالیست آمریکا سخت در تلاش است که از طریق تهدید نظامی و باج خواهی، به اهداف خود برسد. آنها همزمان جهان را با انواع سلاح‌های استراتژیک و تاکتیکی تهدید می‌کنند و در عین حال با سخنان نرم با احساسات مردم نیز بازی می‌کنند».

مقاله همچنین تاکید کرده که روش‌های تهدید آمیز آمریکایی‌ها جز «نیرنگ وشکست» چیزی برای آنها در پی‌نخواهد داشت. آنها گزینه‌‌ای به غیر از شکست در دست نخواهند داشت».

در پایان مقاله روزنامه کره‌ای با تاکید بر اینکه جملات این مقاله یک تهدید نیست بلکه استراتژی دفاع از کره «گنجی» پایدار برای پیونگ یانگ است.

مقاله می‌افزاید: «ارتش جمهوری دموکراتیک خلق کره، با روحیه‌ای عالی و پر از شور و شوق برای نابودی دشمنان خود آماده است تجهیزات جنگ افزار ما به سطح بسیار بالایی رسیده است به طوری که هر ضربه از ضربات ما دریایی از آتش را برای نابودی دشمنان ایجاد و پیروزی نهایی را محقق خواهد ساخت».

کره شمالی تاکید کرده که برای رویارویی با «تهدیدات آمریکا» که تاکنون ۲۸۵۰۰ نظامی را در کره جنوبی مستقر کرده و سالیانه چندین رزمایش نظامی برای آنها در نزدیکی مرز کره شمالی انجام داده، باید اسلحه اتمی خود را پیشرفته و تقویت کند.

کارشناسان نظامی می‌گویند، اقدام ترامپ برای استقرار موشک‌های جدید و پیشرفته آمریکا در شبه جزیر کره برای رویارویی احتمالی با کره شمالی، باعث افزایش تنش میان واشینگتن و پیونگ یانگ در هفته‌های گذشته شد.

Print Friendly, PDF & Email