شمار قربانیان انفجار معدن آزادشهر به ۴۳ تن رسید

انفجار معدن آزادشهر

با کشف یک جسد دیگر که می‌تواند “آخرین” قربانی باشد، شمار کشته‌شدگان انفجار مرگبار معدن “زمستان یورت” به ۴۳ تن رسید. پیش‌تر جسد ۴۲ معدن‌کار دیگر از زیر آوار بیرون کشیده شده بود. آواربرداری اما هنوز هم ادامه دارد.

صادق‌علی مقدم، مدیرکل بحران استان گلستان، گفته است که جسد یکی دیگر از معدن‌کاران محبوس در معدن “زمستان یورت” کشف و به بیرون از تونل منتقل شده است. با کشف این جسد، تعداد کشته‌شدگان حادثه انفجار معدن آزادشهر به ۴۳ نفر رسید.

مقدم با وجود اشاره به اینکه “بر اساس اعلام نیروهای معدن این جسد آخرین معدن‌کار حاضر در تونل بوده است” گفت: «به علت نبود آمار دقیق معدن‌کاران امدادرسانی و آواربرداری در تونل معدن همچنان ادامه دارد».

پیش‌تر رضا مروتی، معاون شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان، در هفتمین روز عملیات تجسس و نجات، از کشف جسد ۷ معدن‌کار دیگر در انتهای تونل شماره یک معدن “زمستان یورت” آزادشهر و رسیدن تعداد جانباختگان به ۴۲ نفر سخن گفته بود.

رضا مروتی گفته بود که نیروهای تجسس پیکر این ۷ معدن‌کار را در ساعت ۴۰ دقیقه بامداد روز سه‌شنبه (۱۹ اردیبهشت/ ۹ مه) در عمق ۱۸۰۰ متری زمین کشف کرده‌اند. به گفته او، اجساد از کارگاه آخر معدن خارج شده و برای شناسایی و احراز هویت “تحویل مراجع قضایی” شده است.

تا بامداد روز دوشنبه جسد ۳۵ معدن‌کار کشف شده بود و با احتساب ۸ پیکر کشف‌شده دیگر، شمار جانباختگان حادثه انفجار معدن آزادشهر به ۴۳ نفر رسیده است.
به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان، در نخستین روز حادثه ۶۸ نفر به بیمارستان منتقل شده بودند که اکثر آنها در همان روز به شکل سرپایی مداوا و از بیمارستان مرخص شده‌اند. همچنین ۷۵ نفر هم در جریان عملیات دچار ضعف و مسمومیت شده‌اند که حال همه آنها خوب است.

Print Friendly, PDF & Email