وزیر دفاع روحانی: دوران روحانی شکوهمندترین دوره توسعه موشکی بوده و بودجه دفاعی به چهار برابر می‌رسد

پاسدار دهقان، وزیر دفاع آخوند حسن روحانی، اذعان کرد که دوران ریاست‌جمهوری او «شکوهمندترین دوره در توسعه کمی و کیفی برنامه‌های موشکی و دفاعی کشور بوده است». وی افزود: از ابتدای بر سر کار آمدن روحانی تا پایان سال ۱۳۹۵ «بخش تأمین اعتبارهای دفاعی تا دو و نیم برابر نسبت به دولت قبل افزایش داشته است» و «در سال۹۶ به چهار برابر نسبت به دولت قبل می‌رسد» (خبرگزاری حکومتی ایرنا- ۱۵اردیبهشت ۱۳۹۶).

این اظهارات از یک سو بار دیگر این حقیقت را اثبات می‌کند که باندهای مختلف نظام ولایت‌فقیه در سیاستهای اصلی مانند سرکوب داخلی و صدور تروریسم و دست اندازی به کشورهای منطقه هیچ تفاوتی با هم ندارند و جنگ گرگها در درون رژیم بر سر تقسیم قدرت و سهم بیشتر از چپاول اموال مردم ایران است.

روحانی در روز ۲۹ فروردین ۱۳۹۶گفته بود در دوره او «بودجه بنیه دفاعی نسبت به آغاز این دولت ۱۴۵% رشد داشته است و… از لحاظ تجهیزات راهبردی و امکانات راهبردی نیروهای مسلح در سه سال و نیم به اندازه ۱۰سال گذشته آن گام برداشته است». البته درصد واقعی افزایش بودجه دستگاههای نظامی و سرکوب به مراتب بیشتر از این است. پرداختهای ویژه به پاسداران از سوی خامنه‌ای، آستان قدس رضوی و دیگر ارگانهای تابع ولی‌فقیه که در بودجه رسمی به حساب نمی‌آید سر به دهها میلیارد دلار می‌زند. هم‌چنان که بخش عمده هزینه‌های رژیم در سوریه در بودجه به حساب نیامده است.

این افزایش نجومی در شرایطی است که بیش از نیمی از مردم زیر خط فقر به‌سر می‌برند و به اعتراف معاون وزیر بهداشت رژیم ۳۰درصد مردم کشور گرسنه‌اند و نان خوردن ندارند (رسانه‌های حکومتی- ۳۰مرداد ۹۵). اقتصاد کشور دچار یک رکود فلج کننده است و به اذعان بانک مرکزی رژیم نرخ رشد تولید ملی بدون احتساب نفت طی شش ماه اول سال ۱۳۹۵ کمتر از ۰.۹ درصد بوده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۷اردیبهشت ۱۳۹۶ (۷ می ۲۰۱۷)

Print Friendly, PDF & Email