درگیری خانواده‌های کارگران محبوس شده در معدن آزادشهر با یگان ویژه

معدن یورت

کارگران معدن آزاد شهر به تعلل رژیم آخوندی در نجات جان محبوس شدگان فاجعه معدن در حضور دو معاون وزیر کابینه آخوند روحانی، اعتراض کردند. کارگزاران رژیم آخوندی نبودن ابزار و وسائل را بهانه بی‌عملی خود کردند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومتت روز شنبه طی اطلاعیه‌یی اعلام کرد صبح ۱۵ اردیبهشت (۵ مه) خانواده‌های کارگرانی که در اثر انفجار معدن ذغال‌سنگ در آزادشهر (استان گلستان) زیر خروارها خاک مانده‌اند، با نیروهای سرکوبگر مستقر در معدن که قصد دور کردن آنها از محوطه را داشتند درگیر شده و حاضر به ترک محل نشدند. این خانواده‌ها به‌صورت شبانه روزی در کنار ورودی تونل هستند.
روز ۱۴ اردیبهشت نیز شماری از معدنچیان در حاشیه جلسه ستاد بحران حادثه که با حضور استاندار رژیم در استان گلستان برگزار شد تجمع اعتراضی برگزار کردند. معدنچیان معترض می‌گفتند: «حقوق ما به اندازه یک وعده عصرانه وزیران است و اگر به مشکلات‌مان اعتراض کنیم اخراج خواهیم شد».
به گفته کارگرانی که برای نجات همکاران خود به این معدن آمده بودند تا عمق ۱۷۰۰متری هیچ دستگاه تهویه‌ای در این معدن نصب نشده بود. کارگزاران رژیم در اسفند۹۴ پاسخ تجمعات اعتراضی کارگران و درخواست مطالبه ۸ماه حقوق معوقه‌شان را با بازداشت و تهدید دادند.
به‌نوشته رسانه‌های رژیم، معدن مزبور تحت پوشش بانک مهر اقتصاد وابسته به بنیاد تعاون بسیج رژیم آخوندی است.

Print Friendly, PDF & Email