دیدار مریم رجوی و اسقف گایو همبستگی ادیان علیه افراطی گری و برای صلح و برادری

مریم رجوی اسقف گایو پ

خانم رجوي با استقبال از اظهارات اخیر شيخ الازهر و پاپ اعظم مبني بر برادري بين اسلام و مسيحيت، پيروان همه اديان را براي مقابله با افراطي گري و تروريسم به همبستگي فراخواند
روز جمعه ۱۵اردیبهشت  (۵ مه) خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، با اسقف ژاک گایو در اورسوآز دیدار نمود. در این دیدار تهدیدهای  افراطی گری تحت نام دین و پیام  واقعی و اصیل ادیان الهی از جمله اسلام و مسیحیت برای صلح، برادری و همزیستی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
خانم رجوی گفت:‌ افراطی گری و بنیادگرایی  و تروريسم که امروز تحت نام اسلام جریان دارد هیچ ربطی به اسلام ندارد اسلام دین رحمت و رهایی است و نه تنفر و خشونت. اسلام دین همزیستی و صلح و برادري است و نه فرقه گرایی و جنگ و دشمني. نظريه هايي مانند ولايت فقيه و ديكتاتوري ديني كه توسط خميني ابداع شده است هيچ ربطي به  اسلام و شيعه ندارد، خميني و خامنه اي و فاشيسم ديني حاكم بر ايران كه اين نظريه ها را ابداع كرده و رواج داده و به اجرا در مي آورند بزرگترین دشمنان اسلام و مسلمانان هستند. سوء استفاده از اسلام مانند ادیان بزرگ دیگر سابقه طولانی دارد، ولی پدیده یی که امروز با ان مواجه هستیم و تحت نام اسلام به فجيع ترين جنايتها دست مي زنند نشأت گرفته از رژیمی است که ۳۸ سال است در ایران حاکم است.
خانم رجوي افزود: از طرف مردم و مقاومت ایران ضمن استقبال از اظهارات اخیر شيخ احمد طيب شيخ الازهر و پاپ اعظم مبني بر برادري بين پيروان  اسلام و مسيحيت، براي مقابله با افراطي گري و تروريسم كه به عقیده من منشأ اصلي آن در اين دوران، ايران تحت حاكميت آخوندهاست، همه آزاديخواهان جهان و همه دوستداران صلح و برادري و پيروان همه اديان و مذاهب را به همبستگي علیه افراطی گری فرا مي خوانم.
آقای گایو اظهار داشت که اسلام دین برادری است و شما (خانم رجوی) چهره واقعیِ یک اسلام بردبار و دموکراتیک را نمایندگی می کنید. این آن چهره یی نیست که افراطگرایان تحت نام اسلام اشاعه می دهند.  من بر این عقیده هستم که یک ایران آزاد و رها شده از چنگالهای بنیادگرایان مذهبی، نقش تعیین کننده یی برای پایان بخشیدن به افراطی گری مذهبی و گسترش صلح و برادری در این منطقه (خاورمیانه) و در سراسر جهان خواهد داشت. اسقف گایو در پایان خاطر نشان کرد :‌ «آن دیگری همیشه برادر توست».
اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ (۵ مه ۲۰۱۷)

Print Friendly, PDF & Email