سپاه پاسداران به شرکت خود در جنگ داخلی سوریه ادامه می‌دهد

پاسدار محمد پاکپور، فرماندۀ نیروی زمینی سپاه پاسداران،

سردار پاسدار محمد پاکپور، فرماندۀ نیروی زمینی سپاه پاسداران، در گفتگو با خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، گفته است که این نیرو در پشتیبانی از رژیم بشار اسد قصد دارد همچنان نیروی نظامی به سوریه اعزام کند. اگر چه فرماندۀ نیروی زمینی سپاه پاسداران از این نیروهای اعزامی به سوریه به عنوان “کمک مستشاری” یاد کرده، اما، خود او اعتراف کرده است که این “کمک مستشاری” شامل حضور نظامی میدانی سپاه پاسداران در عرصه های فنی و تاکتیکی جنگ داخلی سوریه است.

دیروز دوشنبه غلامحسین کرباسچی از رهبران حزب کارگزاران سازندگی در مراسم گشایش ستاد پشتیبانی انتخاباتی از حسن روحانی در اصفهان از اعزام نیروهای نظامی سپاه پاسداران به سوریه انتقاد کرد و گفت : “آیا استقرار صلح در سوریه، یمن یا لبنان با ارسال اسلحه و پول و کشتن و زدن حاصل می شود؟

در واکنش به این موضعگیری، روزنامۀ کیهان چاپ تهران غلامحسین کرباسچی را به “فتنه گری” و حمله به “خط مرکزی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران” متهم کرد. کیهان همچنین شهردار سابق تهران را متهم به تبانی و همکاری با سرویس های اطلاعاتی منطقه از جمله سرویس های امنیتی ترکیه و “مذاکره با تروریست ها” متهم نمود و افزود که غلامحسین کرباسچی و همراهانش قصد دارند به مناسبت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر ناآرامی هایی سیاسی نظیر اتفاقات سال ٨٨ در کشور به وجود آورد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه تاکنون ٢١٠٠ تن از جنگجویانی که جمهوری اسلامی ایران به سوریه اعزام کرده در جنگ داخلی این کشور کشته شده اند.

Print Friendly, PDF & Email