مک مستر: باید با رفتار مخرب ایران در منطقه مقابله کنیم

مشاور امنیت ملی کاخ سفید با اعلام اینکه حکومت ایران عامل بی ثباتی در خاورمیانه است، تاکید کرد که باید با رفتار رژیم تهران در منطقه و فراتر از آن مقابله کنیم.

به گزارش پارس نیوز، ژنرال مک مستر مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت: ما باید با رفتار حکومت ایران در منطقه مقابله کنیم؛ این رژیمی است که از رژیم جنایتکار سوریه حمایت میکند و به دنبال تضعیف کشورهای منطقه و وابسته کردن آنها به خود و تقویت شبه نظامیان و دیگر گروههای مسلح است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره احتمال بررسی توافق هسته ای نیز گفت: آنچه که طی ۸ سال گذشته ما دیده ایم این بود که رویکرد آمریکا به طور ناخواسته باعث تقویت حکومت ایران در خاورمیانه و فراتر از آن شده است.

وی افزود: آنچه که الان مهم است تغییر سیاست واشنگتن در قبال حکومت ایران و آنچه که اکنون درحال ملاحظه آن هستید درایت رئیس جمهور است و من فکر می‌کنم این یک فرصت بزرگ است تا با رفتار مخرب رژیم تهران در منطقه و فراتر از منطقه مقابله کنیم.

از سوی دیگر سفیر آمریکا در سازمان ملل نیز با لحنی بسیار تند گفت: رژیم تهران تهدیدی است که شورای امنیت باید وقت خود را صرف آن کند.

نیکی هیلی طی مصاحبه‌ ای با سی.ان.ان درباره توافق هسته ای گفت: کاری که اوباما با این توافق کرده این است که او رژیمی را که حامی اصلی تروریسم در جهان است تقویت کرد و همه فشارها را از روی رژیمی برداشت که هم‌چنان مهمترین عامل بی ثباتی و ویرانی در منطقه بشمار می رود.

وی افزود: رژیم تهران و شبه‌ نظامیان تروریست شریک آن برای بی‌ ثبات‌ کردن خاورمیانه توطئه می‌ کنند. حزب‌ الله لبنان با دستور آنها در کنار اسد برای کشتار مردم سوریه می‌جنگد. وقت آن است که شورای امنیت به این مسایل رسیدگی کند.

Print Friendly, PDF & Email