فلسطین: “اظهارات مشاور وزارت امور خارجه ایران در قبال مقاومت مردم فلسطین غیر قابل قبول و غیرمسئولانه است”

خبرگزاری آناتولی
نبیل ابوردینه، سخنگوی دولت فلسطین در گفتگو با خبرگزاری رسمی وفا در واکنش به اظهارات حسین شیخ الاسلامی، مشاور وزیر امور خارجه ایران اظهار داشت: “اظهارات مشاور وزارت امور خارجه ایران در قبال مقاومت مردم فلسطین غیر قابل قبول و غیرمسئولانه است”
حسین شیخ الاسلامی، دولت فلسطین و محمود عباس، رئیس دولت را به “آغاز جنگ نیابتی علیه غزه” متهم کرده بود.
سخنگوی دولت فلسطین با اشاره به حمایت ایران از حماس تصریح کرد: “کشوری که در تفرق و جدایی موجود نقش دارد، صلاحیت اظهارنظر در مورد فلسطین و مردم فلسطین را ندارد. سیاست ایران تفرقه را تقویت می‌کند و مشکلات غزه را پیچیده‌تر می‌کند. ایران باید دخالت در امور داخلی فلسطین را متوقف کند”.
ادامه اظهارات وی به شرح زیر است:
– ایران جنگ‌های داخلی در دنیای عرب را تقویت می‌کند. گفتمانش که غیر از دشمنان ملت عرب و اسرائیل به کس دیگری خدمت نمی‌کند، مناسب نیست.
– از دولت ایران می‌خواهیم اجازه توهین به ملت فلسطین، مقاومت، قدس و مبارزات ما در راه مقدسات را ندهد.
گفتنی است پیش از این حسین شیخ الاسلامی، مشاور وزیر امور خارجه ایران در گفتگو با «الرساله نت» وبسایت نزدیک به جریان حماس، دولت فلسطین و محمود عباس را متهم به “آغاز جنگ نیابتی علیه غزه” کرده بود که آمریکا و اسرائیل نیز آن را تشویق می‌کنند.
وی همچنین بر حمایت کشورش از حماس تاکید کرده بود.
محمود عباس، رئیس دولت فلسطین در جهت پایان جدایی از برداشتن قدم‌هایی در آینده خبر داده بود که پیش از این برداشته نشده بود.
از سوی دیگر کمیته مرکزی جنبش فتح نیز با انتشار بیانیه‌ای، با اشاره به حاکمیت حماس در غزه؛ بر از میان برداشتن ساختار جدایی ‌طلب در غزه تاکید کرده بود

Print Friendly, PDF & Email