در راستای حمایت از لوپن ، پوتین هکر‌های روسیه را به جنگ مکرون میفرستد .

هکر‌های روسیه

شبکه تلویزیونی «RTL» فرانسه اعلام کرد: کارزار انتخاباتی امانوئل مکرون نامزد پیشتاز دور نخست انتخابات ۲۰۱۷ ریاست جمهوری این کشور که به دور دوم راه یافت، هدف حمله هکرهای روسیه قرار گرفته است.

هکرهایی که حمله سایبری به کارزار انتخاباتی این نامزد میانه رو از حزب «در حرکت» فرانسه را ترتیب دادند، گروه «فَنسی بیر» است که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا «هیلاری کلینتون» و حزب دموکرات را هدف حمله قرار داد.

این شبکه تلویزیونی با استناد به گزارش شرکت امنیت داده های «ترند میکرو» که در شب ۲۴ تا ۲۵ آوریل منتشر شد، اتهام های مطرح شده تیم انتخاباتی مکرون مبنی بر صدها و هزاران حمله سایبری از طرف مرزهای روسیه را در فوریه گذشته تایید کرد.

رئیس بخش دیبجتال کارزار انتخاباتی مکرون در گفت و گو با نشریه «۲۰ مینوت» با بیان اینکه از این اطلاعات شگفت زده نشده، اطمینان داد که هیچ ایمیلی (از کارزار انتخاباتی) هک نشده است.

بر اساس گزارش رسانه های فرانسوی، در میانه ماه های مارس تا آوریل، هکرهای روس چهار دامنه اینترنی با نام هایی شبیه به کارزار رسمی انتخاباتی امانوئل مکرون راه اندازی کردند تا از این طریق به اطلاعات برخی کارمندان دست یابند.

به گزارش ایرنا، امانوئل مکرون اواسط بهمن پارسال کرملین را به انجام حمله های سایبری و تبلیغات رسانه ای نامزدهای هوادار روسیه با هدف نفوذ در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، متهم کرد.

در حالی که کرملین این موضوع را بشدت تکذیب می کرد، مکرون مدعی شده بود که «روسیه» جایگاه نامزدی وی را تخریب و از «فرانسوا فیون» محافظه کار و «مارین لوپن» رئیس حزب راست افراطی که هر دو از حامیان بهبود رابطه با مسکو هستند، حمایت می کند.

مدیرکل آژانس ملی امنیت سامانه های اطلاعاتی فرانسه نیز در دسامبر پارسال درباره خطر حملات سایبری در دوران مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری این کشور هشدار داده و هدف از این حملات را نفوذ در افکار عمومی اعلام کرده بود.

Print Friendly, PDF & Email