واكنش هراس آلود بالاترين مقامات رژيم نسبت به افشاگري هسته یي مقاومت ضرورت بازرسي سريع مركز افشا شده و مصاحبه با متخصصان رژيم آخوندي

شورای ملی مقاومت

به دنبال افشاگري ۲۱ آوريل مقاومت ايران مبني بر اينكه رژيم آخوندي ساختار ارگان طراحي بمب اتمي را به طور کامل حفظ كرده و در برخي زمينه ها فعاليتهاي آن را گسترش داده است، بالاترين مقامات رژيم از جمله حسين دهقان، وزير دفاع، عباس عراقچي، معاون وزير خارجه و نفر اصلي تيم مذاكرات هسته یي و محسن رضايي، فرمانده سابق پاسداران و دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام، در واكنشي هراس آلود در صدد رفع و رجوع اين افشاگري و تأثيرات بين المللي آن بر آمدند.

مقاومت ايران در كنفرانس مطبوعاتي ۲۱ آوريل در واشینگتن  يك مركز جديد مرتبط با پروژه هسته یي در طرح ۶ سايت نظامي پارچين كه تاكنون مخفي نگهداشته شده بود را افشا نمود.

پاسدار سرتيپ حسين دهقان، وزير دفاع رژيم در روز ۲۳ آوريل گفت «بی تردید این توطئه شیطانی مجاهدين شکست خواهد خورد و ملت هوشیار و انقلابی ایران هرگز تحقیر و تهدید را نپذیرفته و نمی پذیرد و در جهت ایفای نقش منطقه یی و جهانی و تقویت توان دفاعی و بازدارندگی خود لحظه یی کوتاهی نخواهد کرد».

عراقچي، نفر اصلی مذاکرات اتمی رژیم در روز ۲۲ آوريل گفت «بازدید مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از پارچین و گزارش وی درباره فقدان ابعاد نظامی احتمالی در برنامه هسته‌یی ایران موجب بسته شدن پرونده جعلی معروف به PMD و رسوایی مدعیان آن شد».

ابوالفضل حسن بیکی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس آخوندي گفت: «به نفع آمریکایی هاست که با طناب پوسیده منافقین به درون چاه نروند….. در پارچین هیچگونه اقدام جدیدی انجام نشده و همان اقدامات گذشته در راستای جنگ افزارسازی و تقویت بنیه دفاعی همچنان ادامه دارد».

در اين اظهارات مقامات رژيم با توسل به اظهارات كلي و فرافكني سعي در ماستمالي کردن موضوع نموده و هيچكدام جرأت نكرده اند كه جزييات اين افشاگري را به طور قاطع تكذيب نموده يا حتي از بازرسان آژانس دعوت كنند كه از مركز افشا شده جديد بازديد كنند.

اين در حالي است كه گزارش دسامبر ۲۰۱۵ آژانس با همه نواقصش در بررسي وجوه احتمالي برنامه هسته یي ملايان PMD تصريح كرد كه «ارزیابی آژانس این است که طیفی از فعالیتها مرتبط با تولید یک بمب اتمی در ایران قبل از پایان سال ۲۰۰۳ به عنوان یک تلاش هماهنگ در جریان بود و برخی فعالیتها هم بعد از سال ۲۰۰۳ ادامه یافت».

مقاومت ايران بار ديگر بر ضرورت بازرسي سريع و بدون محدوديت بازرسان آژانس از محل جديد در پارچين و همچنين مراكز مرتبط با سپند و مصاحبه با نفرات كليدي برنامه بمب اتم سازي رژيم ملايان تأكيد مي كند. هر گونه تعلل در اين رابطه صرفا امكان مخفي كاري بيشتر و از بين بردن شواهد و علايم را براي ملايان فراهم مي كند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ (۲۴ آوريل ۲۰۱۷)

Print Friendly, PDF & Email