مشاور امنیت ملی کاخ سفید:باید با روسیه درباره حمایتش از اسد و نقش مخربش در اروپا قاطعانه گفت‌وگو کرد

دبی-العربیه.نت فارسی

اچ آر مک ماستر مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید وقت آن رسیده تا با روسیه درباره حمایتش از بشار اسد رئیس جمهوری نظام سوریه و نقش مخرب مسکو در اروپا قاطعانه گفت‌وگو کرد.

مک ماستر که با شبکه تلویزیونی “ای بی سی” مصاحبه می‌کرد افزود که حمایت روسیه از بشار الاسد باعث ادامه جنگ داخلی در سوریه و منجر به بغرنج شدن بحران در عراق، کشورهای همجوار و اروپا شده است.

او در ادامه گفت “به همین دلیل حمایت روسیه از چنین رژیم وحشت‌آفرینی را که خود یکی از طرف‌های کشمکش است، و همچنین نقش مخرب روسیه در اروپا می‌بایست مورد سؤال قرار گیرد”.

او اضافه کرد:” لذا من معتقدم، وقت انجام گفت‌وگوهای قاطعانه با روسیه فرا رسیده است”.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در این مصاحبه با اشاره به گزارشی از “سیا”  که در ماه ژانویه گذشته منتشر شده و به دخالت‌های روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ و نیز تلاش مسکو برای تاثیرگذاری بر انتخابات در سراسر اروپا پرداخته است.

مقامات کنونی و پیشین آمریکا و نیز تحلیل‌گران گفته‌اند که روسیه انتخابات در فرانسه، آلمان و دیگر کشورها را از طریق تبلیغات، نفوذ اینترنتی، حمایت مالی از برخی نامزدهای انتخاباتی و روش‌های دیگر به منظور تضعیف پیما آتلانتیک شمالی “ناتو” هدف قرار داده است.

Print Friendly, PDF & Email