موضع گیری رسمی رژیم علیه سازمان و دیدار مک کین

قاسمی: دولت آمریکا باید تاوان خطای دیدار با سرکرده منافقین را مانند دیگر خطاها پرداخت کند
تهران – ایرنا – سخنگوی وزارت امور خارجه درباره دیدار یکی از مقامات کنگره آمریکا با سرکرده منافقین گفت: این کار خطایی بوده که باید دولت آمریکا مانند دیگر خطاهایش که در منطقه انجام داده تاوان آن را پس دهد.
[قاسمی: دولت آمریکا باید تاوان خطای دیدار با سرکرده منافقین را مانند دیگر خطاها پرداخت کند]

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، بهرام قاسمی روز دوشنبه در نشست خبری سخنگوی وزارت خارجه با رسانه ها ادامه داد: این نوع تماس ها تماس جدیدی نیست و عمدتا مقامات آمریکایی نشان داده اند که در دهه های اخیر نتوانسته اند از رفتارهای خود عبرت بگیرند و با سیاست های غلط و رفتارهای ناپسند در توسعه و گسترش تروریسم در منطقه تلاش کرده اند که این تماس هم در راستای همین زمینه است.
وی ادامه داد: حتی با تغییر حاکمیت در آمریکا نیز نشان داده شد که نگاه توسعه تروریسم در منطقه وجود داشته و این خطایی است که باید دولت آمریکا مانند دیگر خطاها تاوان آن را پس دهد.
وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره گفت وگوی وزیر امورخارجه با وزیر امورخارجه مصر بعد از عملیات تروریستی در این کشور گفت: در موضع گیری که ما داشتیم و در تماس ظریف با همتای مصری مراتب تسلیت مردم ایران را ابلاغ کردیم و پیرامون مسائل مورد علاقه دو کشور نیز صحبت شد.
قاسمی تصریح کرد: حادثه مصر حادثه تلخی بود و باید سریع محکوم می شد چون تروریست ها این بار با هدف قراردادن مراکز دینی و کلیساها برای ایجاد فاصله و تضادهای دینی و مذهبی اقدام کرده اند.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: ضرورت ایجاب می کرد که اقدام جدی و فوری برای مبارزه با تروریسم بیش از گذشته انجام شود و تماس ظریف با همتای مصری نیز به سرعت انجام شد.

Print Friendly, PDF & Email