احتمال اخراج بانک صادرات ایران از بازار بورس در پی زیان ۲۸۲ درصدی

در پی زیان ۲۸۲ درصدی سهام بانک صادرات ایران در بازار بورس، احتمال اخراج این بانک از این بازار و انتقال آن به فرابورس افزایش یافت. دارایی سهامداران این بانک، از ۱۰ ماه پیش بلوکه شده است.

به گزارش نسیم آنلاین، پس از زیان ۲۸۲ درصدی سهام بانک صادرات ایران در ماه آخر سال ۱۳۹۵، احتمال اخراج این بانک از بازار بورس و انتقال آن به فرابورس قوت گرفت. سقوط سهام این بانک در نتیجه اختلاف نظر سازمان حسابرسی و بانک مرکزی بر سر ترازنامه بانک صادرات، رخ داد.

نسیم‌آنلاین گزارش کرد در پی توقف نماد بانک صادرات در بازار بورس به دلیل مجمع عمومی سالانه این بانک، دارایی‌های سهامداران خرد این بانک تا به امروز بلوکه شده است. پیش از این دارایی سهامداران دو بانک دیگر، یعنی بانک ملت و تجارت نیز برای چند ماه بلوکه شده بود، لیکن قبل از آغاز سال ۱۳۹۶ نماد این دو بانک در بورس بازگشایی شده و دسترسی سهامداران این بانک‌ها به دارایی‌هایشان ممکن شد.

حسن قالیباف‌اصل، مدیرعامل شرکت بورس تهران درباره احتمال اخراج بانک صادرات از بورس و انتقال آن به فرابورس گفت: « گزارش منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ شرکت‌ها باید بیرون بیاید و همکاران ما اطلاعات آن شرکت‌ها را بررسی می‌کنند. در اردیبهشت ماه گزارشی درباره شرکت‌هایی که امکان دارد از بورس خارج شوند، به هیات پذیرش برده می‌شود. همکاران ما نه تنها بانک صادرات، بلکه تمام شرکت‌های بورسی را بررسی می‌کنند تا اردیبهشت ماه باید برای اظهارنظر صبر کرد».

پیش از نیز سهام بانک‌های دیگر ایران در بازار بورس سقوط قابل توجهی کرده بود. در ۱۸ اسفند ۱۳۹۵، پایگاه خبری انتخاب گزارش کرد که ارزش بانک ملت ایران، ۴۵ درصد سقوط کرده و احتمال ورشکستگی بانک سرمایه تقویت شد. ارزش سایر بانک‌های ایران نیز با شیب فراوان در حال کاهش است.

Print Friendly, PDF & Email