وحشت از قیام مردمی؛ اطلاعات سپاه: فتنه برای براندازی از درون

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس وحشت رژیم آخوندی را از تاثیرات فضای مجازی در آستانه نمایش انتخابات به نمایش گذاشت و آن را به یک میدان مین که رژیم در پیچ تاریخی کنونی در آن گیر افتاده تشبیه کرد و نوشت:
در این شرایط با توجه به تعدد دشمنان و رویکرد نرم تقابلی آنان با نظام از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی، در یک میدان مین قرار گرفته‌ایم که باید با رویکری منطقی و هوشمندانه انقلاب را از این پیچ تاریخی به سلامت عبور دهیم.
خبرگزاری تسنیم وابسته به اطلاعات سپاه پاسداران نیز در گزارشی با نگرانی از تاثیر فضای مجازی در انتخابات ماه آینده آن را به یک میدان مین گذاری شده تشبیه کرد و نوشت:
با توجه به دسترسی و داده‌کاوی اطلاعات ارزشمند تبال شده در ایران باید گفت دشمن به لحاظ تاکتیکی، شناسایی، ذائقه‌سنجی، فرصتها و چالشهای امنیتی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و تسلط بر منابع اطلاعاتی کشور در وضعیت برنامه‌ریزی جنبشهای اجتماعی و براندازی از درون قرار دارد و به همین دلیل وضعیت انتخابات سال ۹۶ یک وضعیت استثنایی و خاص به نظر می‌رسد.
در فتنه ۸۸ دشمنان با توجه به اینکه مردم ما دسترسی محدودی به اینترنت پرسرعت داشتند و هنوز استقبال چندانی از میکروبلاگ توئیتر و شبکه مجازی فیس بوک نکرده بودند اما با همان تعداد کم استقبال هم توانستند آن فتنه گسترده را با شبکه‌سازی و اطلاع‌رسانی و خبرسازیهای کاذب و غیر واقعی به خوبی مدیریت کنند و ضربات سختی را به نظام وارد کردند.
باید توجه داشت در مقایسه اولیه تعداد مخاطبان سال ۸۸ شبکه‌های مجازی و میزان دسترسی مردم به اینترنت، تلفن همراه و دیگر ابزارهای مرتبط بسیار بسیار محدود‌تر از سال ۹۵-۹۶ بوده است.
طبق آمارهای امروز ۵۳ درصد مردم کشورمان دست‌کم عضو یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی هستند، به طوری که از هر ۱۰۰ مرد ایرانی، ۵۵ نفر و از هر ۱۰۰ زن ایرانی، ۵۱ نفر در یک شبکه اجتماعی عضویت دارند.
این آمارها که دارای رشد بسیار بالا و نگران‌کننده ای هستند در حالی افزایش یافته که طبق دستورات صریح امام خامنه‌ای پیش از راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات نباید سرعت اینترنت وضعیتی افزایش پیدا می‌کرد.
در این شرایط با توجه به تعدد دشمنان و رویکرد نرم تقابلی آنان با نظام از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی، در یک میدان مین قرار گرفته‌ایم که باید با رویکری هوشمندانه انقلاب را از این پیچ تاریخی به سلامت عبور دهیم.

Print Friendly, PDF & Email