حمله موشکی ترامپ به سوریه نگاه آمریکایی‌ها را نسبت به وی تغییر داد

farman_terampحمله موشکی آمریکا به سوریه که در واکنش به حملات شیمایی بشار اسد به مردم غیر نظامی صورت گرفت، نظر و دیدگاه آمریکایی‌ها را نسبت به دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا را تغییر داد.

نظر سنجی‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از آمریکایی‌‍‌ها حتی آنهایی که با او مخالف بودند، دیدگاهشان نسبت به ترامپ تغییر یافته و او را رئیس جمهوری با قاطعیت، مصمم و غیر مردد می دانند.

یکی از تحلیلگران سیاسی آمریکایی که از مخالفان سرسخت دونالد ترامپ بود، درباره تصمیم دستور ترامپ برای موشک باران پایگاه هوایی الشعیرات در استان حمص سوریه گفت: «ترامپ از شبی که پایگاه اسد را در هم کوبید رئیس جمهوری واقعی آمریکا شد».

فرید زکریا تحلیلگر مخالف ترامپ گفت: «آمریکایی‌ها اینک دیدگاهشان به ترامپ عوض شد. اکنون ترامپ یک رئیس جمهوری قاطع در سیاست خارجی آمریکا است و این چیزی است که آمریکایی‌ها آن را می خواهند»

به گفته این تحلیلگر سیاسی آمریکایی «البته نمی‌توانیم بگوییم که همه آمریکایی‌ها با همه تصمیمات ترامپ موافقند اما آن‌چه مسلم است این است که بسیاری از آمریکایی‌ها با حمله موشکی به رژیم اسد موافق‌اند. اکثریت قریب به اتفاق اعضای کنگره چه اعضای حزب دموکرات مخالف جمهوری خواهان و چه جمهوری‌خواهان طرفداران حمله نظامی، از تصمیم رئيس جمهوری آمریکا برای وارد کردن ضربه نظامی به پایگاه‌های اسد حمایت کردند».

بسیاری از آمریکایی‌ها واکنش سریع ترامپ را با عکس العمل منفعل باراک اوباما در سال ۲۰۱۳ هنگامی که اسد منطقه غوطه شرقی راهدف بمباران شیمیایی قرار داد، مقایسه کردند. در تابستان ۲۰۱۳ نزدیک به هزار نفر در اثر بمباران شیمیایی در غوطه شرقی کشته و مصدوم شدند اما دولت اوباما در آن سال هیچ واکنشی نشان نداد.

بسیاری از شخصیت‌های رسانه‌ای که پیشتر از تهدیدات ترامپ انتقاد می کردند این بار از تهدیدات وی علیه کره شمالی انتقاد نکرده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email