احمدی‌نژاد : “دولت ما بهترین دوره در شصت، هفتاد سال پیش بوده است”

2احمدی‌نژاد

محمود احمدی‌نژاد در کنار نزدیکان و معاونان سابق خود در یک نشست خبری شرکت کرد و گفت که در انتخابات ریاست جمهوری از حمید بقایی پشتیبانی خواهد کرد. او همچنین به دفاع از کارنامۀ دولت‌های نهم و دهم پرداخت.

علاوه بر حمید بقایی، رحیم مشایی، شیخ الإسلام و جوانفکر نیز در این نشست خبری حضور داشتند. احمدی نژاد تصریح کرد که “برنامه‌ای برای ریاست جمهوری ندارد و از بقایی به عنوان نامزد اصلح حمایت می‌کند”.

وی سپس به انتقاد از دولت روحانی و توافق اتمی پرداخت و گفت: “گفتند که تحریم‌ها برداشته می‌شود و روابط با کشورهای متخاصم بهبود پیدا می‌کند، وضع بانک ها و بیمه ها عوض می‌شود و تمام تحریم های ناشی از فشار به بانک‌ها، نفت و حوزه‌های اقتصادی برداشته می‌شود. اما بعدها که در عمل با سند‌ها مواجه شدند معلوم شد که این ظرفیت ها در این سند (توافق) وجود ندارد”…

او با اعتراض به اتهامات ناکارآمدی و فساد مالی که علیه دولت وی مطرح شده گفت:  “این اطلاعات باید اصلاح شود… الان من این موضوع را تشریح نمی‌کنم ولی در آینده حتما آن را تشریح خواهم کرد. چون کنفرانس خبری جای توضیح دادن این حساب ها نیست”.

او سپس در مورد وقایع بعد از انتخابات ٨٨ گفت: “نمی خواهم بگویم چه کسی فرمان حمله و ایجاد بحران را داد . همان کسی که مرد! البته رژیم صهیونیستی را می گویم. رژیم صهیونیستی فرمان حمله را داد و در ایران هم کسی آن را در سال ۸۸ فرماندهی کرد”…

احمدی نژاد در بارۀ فجایع زندان کهریزک نیز گفت: “من در نماز جمعه تهران در ماه رمضان آن سال سخنرانی کردم و به موضوع کهریزک پرداختم و گفتم این اتفاق یک جنایت و فساد است. اما سوال من این است: آیا سازمان زندانها، نیروی انتظامی و قوه قضاییه زیر نظر دولت بوده است؟”

احمدی نژاد در دفاع از کارنامۀ خود گفت: “من هیچ گاه نگفته‌ام که در دولت ضعفی وجود نداشته است اما شاخص‌ها می‌گویند آن دوره، بهترین دوره در شصت تا هفتاد سال پیش است”.

محمد‌علی رامین٬ معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد در دولت دهم گفته که محمود احمدی‌نژاد٬ اسفندیار رحیم‌مشایی و حمید بقایی «سه دلقک بهاری» هستند.

آقای رامین گفته که احمدی‌نژاد با اجرای «نمایش دلقک‌مآبانه و ابلهانه حیثیت خود را بر باد داده است.»

وی افزوده «حسرت و تاسف و بلکه حیرت عمیق خودم را نمی‌توانم کتمان کنم، وقتی همه حمایت‌های دائمی ۱۴ ساله خودم از احمدینژاد، امروز با رفتار غیرعقلایی او، جدا با هر عقل سلیمی قابل سرزنش شده‌اند.»

رامین اضافه کرده «صدها نیروی مخلص و پر تلاش انقلابی و ولایی در دولت‌های نهم و دهم، بخاطر رفتار حماقت‌بار اخیر احمدی‌نژاد بشدت اسیب پذیر شده‌اند.»

وی همچنین نوشته که «تلخ‌تر از این امور، حمایت‌های بی دریغی است که امام خامنه‌ای نسبت به زحمات و خدمات شخص رئیس جمهور وقت  اظهار کردند و اینک با رفتار موهن احمدی‌نژاد مورد وهن مخالفان قرار می‌گیرند و هر نوع دفاع را ناممکن ساخته است.»

رامین اضافه کرده «اما بدترین صدمات این جلوه گری‌های نابخردانه اخیر، ضربه به حیثیت نظام مقدس و جایگاه رفیع ریاست جمهوری اسلامی است که فردی لجوج و بی‌ظرفیت، این حیثیت ملی را کودکانه به بازی می‌گیرد و خودش را مضحکه خاص و عام می کند.»

Print Friendly, PDF & Email