اقدامات شنیع رژیم سوریه علیه مردم بی دفاع این کشور نتیجه ضعف دولت باراک اوباما

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی کاخ سفید امروز استفاده مجدد رژیم اسد از گاز سمی در جنگ داخلی سوریه را ا اقدامی غیرقابل تحمل خواند و گفت که جهان متمدن نمی‌ تواند آن را نادیده بگیرد.

وی گفت که اقدامات شنیع رژیم سوریه علیه مردم بی دفاع این کشور نتیجه ضعف دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا است.

از سوی دیگر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا رژیم سوریه را مسئول حمله شیمیایی روز دوشنبه دانست.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که بشار اسد، رئیس جمهور سوریه مسئول حمله شیمیائی امروز به شهر ادلب است.

نخست وزیر انگلیس نیز خواستار انجام تحقیقات درباره این حمله شیمیایی شد و گفت که نمی تواند شاهد تکرار چنین رویدادهائی باشد.

ترزا می گفت: من از گزارش های مربوط به حمله با سلاح شیمیایی در سوریه وحشت زده شدم.

نخست وزیر انگلیس افزود: در یک سوریه باثبات هیچ آینده ای برای اسد نمی تواند باشد. من از همه طرف ها دخیل در سوریه می خواهم تضمین کنند که دوره گذاری برای فاصله گرفتن از اسد داریم. ما نمی توانیم اجازه دهیم که این درد و رنج ادامه یابد.

شورای امنیت سازمان ملل دقایقی پیش اعلام کرد پیش نویس طرح آمریکا، انگلیس و فرانسه در مورد محکومیت حمله شیمیایی رژیم اسد را بررسی می کند.

به گفته منابع دیپلماتیک در نیویورک، احتمالا پیش نویس این طرح روز چهارشنبه در شورای امنیت به تصویب خواهد رسید.
سرنوشت بدی در انتظار همدست خامنه ای است

به گزارش خبرگزاری فارس، نماینده آمریکا در سازمان ملل چند روز پس از اتخاذ موضعی ‌بی‌سابقه در خصوص رئیس‌جمهور سوریه، باز هم به روال سابق آمریکایی ها بازگشت و از لزوم کنار رفتن «بشار اسد» سخن گفت.

نیکی هیلی در مصاحبه با شبکه خبری ای‌بی‌سی نیوز در خصوص اینکه «آیا حذف بشار اسد از قدرت، از اولویت‌ها کنار رفته یا نه» گفت: «او همیشه اولویت ماست؛ هدف ما، سپردن بشار اسد به عدالت است؛ وی باید هزینه جنایاتی که در حق ملت خود مرتکب شده را بپردازد؛ اسد یک جنایتکار جنگی است و (حذف وی از قدرت) همیشه اولویت ما است.»

وی افزود: «اسد کماکان مانعی بر سر راه صلح در سوریه است؛ می‌خواهیم به روس‌ها بفهمانیم که باقی نگه داشتن (بشار) اسد در قدرت، چقدر خطرناک است.»

Print Friendly, PDF & Email