اخراج سردبیر بخش فارسی صدای امریکا اولین تغییر مهم بعد از روی کار آمدن دولت ترامپ

محمد منظرپور،خبرگزاری قاصدان آزادی: ‏محمد منظرپور، سردبیر بخش فارسی صدای امریکا، پیش از ظهر سه‌شنبه (۲۸ مارچ-۸ فروردین) از این شبکه اخراج شد.
منظرپور در اواخر دهه‌ی هفتاد خورشیدی، دبیر بخش اقتصادی روزنامه‌ی انگلیسی‌زبان “تهران‌تایمز” متعلق به “سازمان تبلیغات اسلامی” بود.
او پس از آن به شرکت مشاوره‌ی “آتیه‌بهار” پیوست که ارتباط نزدیکی با حکومت ایران و به ویژه شرکت‌های نفتی وابسته به آن دارد.
منظرپور، پس از دو سال فعالیت به عنوان مدیر بخش منابع انسانی “آتیه‌بهار”، به عنوان خبرنگار به استخدام شبکه‌ی خبری بی.بی.سی درآمد. یکی از معروف‌ترین گزارش‌های وی برای بی.بی.سی فارسی، به حضور وی در فرودگاه دوبی در زمان بازگشت مهدی هاشمی رفسنجانی به ایران در مهرماه ۱۳۹۱ برمی‌گردد.
او از حدود ۴ سال قبل (ژوئن ۲۰۱۳) در سمت سردبیر اجرایی بخش فارسی صدای امریکا که نفر دوم این شبکه محسوب می‌شود مشغول به فعالیت بود.
⭕️برکناری محمد منظرپور از این سمت، اولین تغییر مهم در بخش فارسی صدای امریکا بعد از روی کار آمدن دولت ترامپ به شمار می‌رود. بر اساس گزارش‌های غیررسمی، به زودی ستاره درخشش رییس این شبکه نیز جای خود را به فرد دیگری خواهد داد
🔴محمد منظرپور ، در واکنش به مرگ رفسنجانی، آشکارا در کاور فیس بوک خود، ازانالله و اناالیه راجعون استفاده کرد که مورد تمسخر بسیاری از هموطنان قرار گرفته بود

Print Friendly, PDF & Email