در آستانه برگزاری اجلاس سران عرب در اردن، مقاومت ایران به خلع‌ید از رژیم ایران و اخراج پاسداران و شبه‌نظامیانش از منطقه فرامی‌خواند

شوراي ملي مقاومتدر آستانه کنفرانس سران جامعه عرب در امان، مقاومت ایران بر ضرورت خلع‌ید از رژیم آخوندی و اخراج سپاه پاسداران و شبه‌نظامیانش از کشورهای منطقه تأکید می‌کند و به قرار دادن آنها در لیستهای تروریستی به‌مثابه اولین و مهمترین گام در راستای پایان دادن به جنگ و بحران فزاینده که بخشهای وسیعی از جهان عرب و اسلام را فراگرفته است، فرامی‌خواند.

کنفرانس سران عرب در حالی برگزار می‌شود که وقایع یک‌سال گذشته بار دیگر این حقیقت را به اثبات رسانده که رژیم آخوندی هرگز از صدور تروریسم و بنیادگرایی و جنگ‌افروزی، که استراتژی آن برای بقاست، دست نمی‌کشد و به موازات تشدید نارضایتی اجتماعی و جنگ قدرت درون باندهای حکومتی، بیشتر به این استراتژی پناه می‌برد.

خامنه‌ای در روز ۶ژانویه ۲۰۱۷ در دیدار با خانواده پاسدارانی که در سوریه کشته شده‌اند، گفت: «اگر جلوی بدخواهان و فتنه‌گران که دستمایه دشمنی آمریکا و صهیونیسم هستند در آنجا (سوریه) گرفته نمی‌شد باید در تهران، فارس، خراسان و اصفهان جلوی آنها را می‌گرفتیم. اینها دشمن را زمین‌گیر کردند». سپاه پاسداران به دستور خامنه‌ای با تشکیل گروه‌های بیشماری از شبه‌نظامیان مانند تروریستهای موسوم به حزب‌الله و انصارالله و دهها گروه شبه‌نظامی به‌اصطلاح «شیعه» عراقی به کشتار مردم منطقه مشغول است. هم‌چنانکه با تقویت و کمک‌رسانی به گروه‌های تروریست به‌اصطلاح «سنی» به آتش جنگ مذهبی دامن می‌زند و اموال مردم ایران و از جمله اموالی که بعد از توافق اتمی با کشورهای ۵ +۱ به دست آورده است، در تنور جنگ‌افروزیهای منطقه‌یی به هدر می‌دهد.

وقایع یک‌سال گذشته نشان می‌دهد رژیم آخوندی به‌رغم پیامهای آشکار و پنهانی که برای مذاکره و بهبود روابط با کشورهای عربی می‌فرستد، به‌طور عملی دخالتهای تجاوزکارانه‌اش در این کشورها را شدت بخشیده است. به‌نحوی که آخوند مهدی طائب از نزدیکان خامنه‌ای و فرمانده قرارگاه موسوم به عمار در نوامبر ۲۰۱۶ در یک تلویزیون دولتی با وقاحت از طرح اشغال عربستان و مکه مکرمه توسط مزدوران رژیم در یمن صحبت کرد. وی پیش از این نیز بر تصرف چهار پایتخت عربی، بغداد، دمشق، بیروت و صنعا تأکید کرده بود. گزارشهای تحقیقاتی آژانسهای خبری و اظهارات مقامات یمن در هفته‌های اخیر حاکی از تشدید دخالتهای رژیم و افزایش روند ارسال سلاح و مهمات و حضور پاسداران و شبه‌نظامیان لبنانی و عراقی در مناطق مختلف یمن استط

هیأت اپوزیسیون سوریه در مذاکرات جاری ژنو اعلام کرد رژیم ایران مانع اصلی برقراری آتش‌بس و حل سیاسی بحران سوریه است. در بحرین دخالتهای تروریستی آخوندها شدت یافته است. در عراق پاسدار سرتیپ ایرج مسجدی جانشین قاسم سلیمانی را به‌عنوان سفیر منصوب کرده تا این کشور را بیش از پیش به سکویی برای دست‌اندازی به غرب و جنوب تبدیل کند و انتخابات آینده عراق را به نفع باندهای وابسته به رژیم آخوندی مهندسی کند و با استفاده از امکانات عراق تحریمهای بین‌المللی را دور بزند.

مردم ایران همان‌طور که بارها در تظاهرات و حرکتهای اعتراضی نشان داده‌اند از دخالتها و جنایتهای آخوندها در کشورهای منطقه بیزار و خواستار دوستی و صلح با مردم منطقه هستند. خامنه‌ای در حالی ثروتهای مردم ایران را صرف جنگ‌افروزی و کشتار مردم منطقه می‌کند که به اعتراف وزیر بازرگانی پیشین رژیم ۴۵ ملیون نفر از جمعیت ۸۰ ملیونی ایران از تأمین قوت روزانه خود عاجزند و در آمد سالانه هر ایرانی نسبت به ۱۹۷۶ یعنی قبل از به قدرت رسیدن آخوندها ۳۰درصد افت داشته است و ۶۰ درصد شهروندان نمی‌توانند توازنی بین دخل و خرج خود برقرار کنند و ۱۱ ملیون نفر از مردم نیز زیر خط فقر هستند.

با توجه به نکات فوق زمان آن رسیده است که کشورهای عربی و اسلامی با اتخاذ تصمیمهای لازم‌الاجرا قدمهای عملی در راستای خلع‌ید از رژیم آخوندی در منطقه و اخراج پاسداران و شبه‌نظامیان مزدور آنها بردارند.

به کار گرفتن همه امکانات برای گذاشتن سپاه پاسداران و گروهها و شبه‌نظامیان وابسته به آن در لیستهای تروریستی سازمان ملل، آمریکا و اتحادیه اروپا و احاله پرونده جنایتهای رژیم ایران در منطقه به شورای امنیت ملل‌متحد و تصویب قطعنامه‌های لازم‌الاجرا برای اخراج پاسداران و شبه‌نظامیان از منطقه و قطع تمامی روابط سیاسی و تجاری با این رژیم در این شمار است. رژیم ایران تحریمهای بین‌المللی را از طریق کشورهای منطقه دور می‌زند و بسیاری از نیازمندیهای پاسداران و ارگانهای سرکوب و صدور تروریسم را از این طریق وارد می‌کند و قطع روابط یک ضربه سنگین به رژیم آخوندی و پاسداران خواهد بود.

مردم و مقاومت ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی و استقرار دموکراسی و حاکمیت مردم و صلح و برادری با کشورهای عربی و اسلامی مبارزه می‌کنند. حمایت از این مبارزه ضرورت دستیابی به صلح و آرامش در منطقه است.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۸ فروردین ۱۳۹۶ (۲۸مارس ۲۰۱۷)

Print Friendly, PDF & Email