هکرهای ترک اپل را تهدید کردند اطلاعات ۶۰۰ میلیون کاربر را پاک می‌کنند

 هکرهایک گروه از هکرهای ترک با انتشار تصاویری از یک حساب هک شده آی‌کلاود، تهدید کرده‌اند در صورتی که شرکت اپل به آنها ۷۵ هزار دلار نپردازد، اطلاعات کاربری ۶۰۰ میلیون مشترک این شرکت را حذف خواهند کرد.

به گزارش پایگاه “مادربورد” یک گروه هکر ترک که از آنها با نام “خانواده تبهکاران ترک” (Turkish Crime Family) یاد می‌شود، ادعا کرده‌اند به اطلاعات خصوصی بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر شرکت آیفون دست پیدا کرده‌اند و اگر اپل به آنها ۷۵ هزار دلار نپردازد، همه اطلاعات این حساب‌ها را پاک خواهند کرد.

خانواده تبهکاران ترک، فیلمی از حساب کاربری یک پیرزن را منتشر کرده‌اند که عکس‌های خانوادگی او قابل رویت و گزینه حذف از راه‌دور حساب نیز فعال بوده است. این افراد از اپل خواسته‌اند تا حداکثر تا مبلغ ۷۵هزار دلار را به واحد «بیت کوین» یا «اتریوم» به حساب آنها واریز کند و یا این که معادل ۱۰۰هزار دلار گیفت کارت آیتونز را در اختیار آنها قرار دهد.

شرکت اپل امروز ۲۳ مارس ۲۰۱۷ با انتشار بیانیه‌ای ضمن رد ادعای هکرهای ترک، اعلام کرد هیچگونه رخنه امنیتی و نفوذ در سیستم‌هایش به وجود نیامده و داده‌های کاربران در امنیت کامل نگهداری می‌شود. این کمپانی می‌گوید ظاهراً هکرهای ترک به «سرویس‌های ثالث هک شده قدیمی» دست یافته‌اند.

Print Friendly, PDF & Email