آمریکا، روسیه و اسرائیل بر سر اخراج نیروهای رژیم ایران از سوریه به توافق رسیده‌اند.

ایران سوریه روزنامه کویتی: آمریکا، روسیه و اسرائیل بر سر خروج نیروهای رژیم تهران از سوریه توافق کردند

به گزارش باشگاه خبرنگاران، روزنامه کویتی الرأی در شماره امروز خود (شنبه) به نقل از برخی منابع بلندپایه دیپلماتیک در واشنگتن مدعی شد آمریکا، روسیه و اسرائیل بر سر اخراج نیروهای رژیم ایران از سوریه به توافق رسیده‌اند.

این منابع دیپلماتیک اعلام کرده اند سفر اخیر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به واشنگتن و مسکو نیز با همین هدف انجام شد تا با آنها توافق کند حضور نیروهای وابسته به رژیم ایران در سوریه، از جمله حزب الله لبنان، خطری حیاتی برای اسرائیل به حساب می آید.

توافق فرانسه و آمریکا برای بیرون راندن سلیمانی

یک مسئول بلند پایه فرانسوی از توافق کشورش با دولت جدید آمریکا برای بیرون راندن نیروهای رژیم ایران و حزب الله از سوریه خبر داد.

به گزارش افکارنیوز، روزنامه الحیات چاپ لندن به نقل از یک مسئول فرانسوی بلندپایه فاش کرد فرانسه با دولت جدید آمریکا توافق کرده است که نابودی داعش و بیرون راندن نیروهای رژیم ایران و حزب الله لبنان را از سوریه در اولویت قرار دهند.

این مسئول فرانسوی به الحیات گفت: مذاکراتی با مسئولان امنیت ملی آمریکا در واشنگتن در خصوص سوریه و آزادسازی رقه و نیز مسئله رژیم ایران و حزب الله انجام شده است. اولویت واشنگتن در سوریه از میان برداشتن داعش و بیرون راندن ایرانی ها و حزب الله از آنجاست.

Print Friendly, PDF & Email