خانم مریم رجوي: سال نو را به سال شکست ولایت فقیه در ایران و منطقه تبدیل کنیم

مریم رجويخانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت در یک گردهمایی عظیم به مناسبت سال نو ایرانی، نوروز را به همه ایرانیان در داخل و خارج کشور تبریک گفت. وی آرزو کرد که سال جدید سال گسستن زنجیرهای نظام ولایت فقیه از ایران و طلیعه بهار آزادی و حاکمیت مردم و سال شکست جنگ افروزی آخوندها در منطقه و سال رهایی مردم بیدفاع سوریه از چنگال این رژیم وحشی باشد.

در این جشن بزرگ که با شرکت هزاران تن از اعضای مجاهدین در تیرانا برگزار شد جان بولتون، سفیر پیشین آمریکا در ملل متحد؛ رابرت توریسلی، عضو پیشین سنای آمریکا؛ پاندلی مایکو، نخست وزیر سابق؛ آقای ژان پیر مولر، شهردار مانی آن وکسن و عضو شورای استان والدوازو و رئیس مشترک کمیته شهرداران فرانسوی برای یک ایران دموکراتیک؛ آقای برونو ماسه، شهردار ویلیه آدام و عضوکمیته شهرداران فرانسه برای یک ایران دموکراتیک و همچنین مسلم اسکندر فیلابی، مسئول کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران؛ سخنرانی کردند.

خانم رجوي گفت: نوروز مردم ايران روزي است كه همه بخشهاي ايران اعم از فارس و بلوچ و کرد و عرب و آذری و شیعه و سنی و مسیحی و کلیمی و پیروان هر دین و آیینی در جامعه‌یی بر اساس جدایی دین از دولت در کنار یکدیگر در صلح و مدارا زندگی‌کنند. جامعه یي كه هر کس آزاد است فکر و عقیده خود را بیان و راه و رسم سیاسی خود را انتخاب و ترويج كند، هر کس آزاد است که برای تغییر حکومتی که مخالف مصالح مردم می‌بیند، تلاش کند، و نوع پوشش خود را برگزیند و هیچ اجبار و تحمیلی بر مردم روا نباشد.

وي افزود: مردم ايران و کشورهای منطقه انتظار دارند که در سیاست ۱۶سال گذشته ایالات متحده، تجدید نظر بنیادین شود. عراق را در سيني طلايي به فاشيسم ديني حاكم بر ايران تقديم كرد و راه را براي به آتش كشيدن سوريه و يمن و ديگر كشورهاي منطقه از سوي اين رژيم هموار كرد. هیچ چیز بیشتر از مماشات آمریکا کمک‌کار رژیم ولایت فقیه نبوده است. هر سیاستی در قبال ایران و خاورمیانه كه مبارزه مردم ایران برای آزادی را محترم نشمارد، و خواست مبرم ملتهای منطقه برای اخراج پاسداران را تأیید نکند، محکوم به ‌شکست است. سرنگونی استبداد دینی به طور کامل بر عهده مردم و مقاومت ایران است. آنچه ما انتظار داریم پایان دادن به ‌امتیاز‌ها و امدادهایی است که سالهای سال به‌ استمرار این رژیم کمک کرده است. بدین منظور هرگونه روابط تجاری و دیپلوماتیک با این رژیم باید به توقف اعدام و شکنجه مشروط شود، قوای اشغالگر و جنایتکار رژیم از منطقه اخراج شوند و پاسداران در فهرست سازمانهای تروریستی قرار داده شود و مبارزه مردم ایران برای کسب آزادی به رسمیت شناخته شود.

رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران در تشریح بحرانهای گریبانگیر رژیم به ویژه بن بست انتخابات پیش رو گفت: امروز خامنه‌ای برای تعیین تکلیف نمایش انتخابات سه ‌مخمصه بزرگ دارد: نخست ترس از مقاومت و قیام ملت ایران. دوم، سیاست آمریکا در منطقه که به‌شدت نگران آن است و سوم معضل جانشینی که این رژیم را دچار یک بحران عمیق کرده است. مردم ایران هیچ اعتنایی به نمايشهاي انتخاباتي رژيم ندارند و مانند هميشه آن را تحريم خواهند كرد. بنا بر اذعان مقامات رژیم، اقشار مختلف مردم ایران طی سال گذشته بین ۷تا ۱۱هزار بار علیه سیاستهای رژیم دست به اعتراض زدند. این فراتر از اعتراض تمرین روزانه‌یی است برای از جاکندن بیداد و ستم ولایت فقیه. لذا دولتهای غربی نبايد به دام فریبها و نمایشهای انتخاباتی این رژیم بيفتند و مردم ایران را قربانی کنند. سیاست نادیده گرفتن حقوق بشر و آزادی و مقاومت مردم ایران دیگر قابل ادامه دادن نیست.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳۰ اسفند ۱۳۹۵ (۲۰ مارس ۲۰۱۷)

Print Friendly, PDF & Email