خامنه اي براي گسترش اعزام مزدوران افغاني به سوريه به آنها تابعیت ایرانی می دهد

 فاطميوندر حاليكه رژيم آخوندي در اثر تلفات گسترده در سوريه، براي اعزام نيروهاي بيشتر به اين كشور با مشكل مواجه است، آخوند محمد علي شهيدي محلاتي، رئيس بنياد موسوم به شهيد اعلام كرد خامنه اي دستور داده است تا به اتباع افغانستان كه در لشگر موسوم به به كشتار مردم سوريه مشغولند، تابعيت ايراني داده شود (روزنامه جوان متعلق به سپاه پاسداران- ۲۲ اسفند ۱۳۹۵).
آخوندي محلاتي در مصاحبه با همين روزنامه اعتراف كرده كه فقط ظرف يك سال گذشته دو هزار نفر به آمار كشته شدگان مزدوران افغاني و پاكستاني رژيم در سوريه و عراق موسوم به مدافعين حرم اضافه شده است.
مقاومت ايران در ژویيه ۲۰۱۶ اعلام كرد شمار اتباع افغانستان كه توسط سپاه به سوريه فرستاده شده اند حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر است. در ژانويه ۲۰۱۷، پاسدار سرتيپ حسين يكتا، يكي از سركردگان پاسداران، شمار افغانيهايي كه تحت فرماندهي پاسداران در سوريه مي جنگند را ۱۸ هزار نفر اعلام كرد.
بنا به اطلاعات رسيده از درون رژيم، در ماه فوريه ۲۰۱۷ هر هفته دو هزار مزدور افغاني از پادگان نيروي قدس در شهريار در جنوب غربي تهران به سوريه اعزام مي شوند. اين نيروها در يك پروسه يك ماه و نيم تا دو ماهه جايگزين نيروهاي قبلي افغاني در سوريه مي شوند.
در حال حاضر رژیم به مزدوران افغاني سپاه  ما به ازاي مدت زمان حضور در سوريه، ماهانه حدود ۶۰۰ دلار پرداخت می کند. بدين ترتيب خامنه اي با پرداخت پول به مزدوران غير ايراني و دادن تابعيت به برخي از آنها تلاش مي كند با فرستادن آنها به تنور جنگ ضد انساني عليه مردم سوريه مانع سقوط ديكتاتوري بشار اسد شود. يكي از دلايل انتصاب پاسدار-سرتيپ ايرج مسجدي به عنوان سفير رژيم در عراق نيز سازمان دادن حشد الشعبي و شبه نظاميان عراقي براي اعزام شمار هر چه بيشتري از آنها به سوريه است.
محمد علي جعفري، سركرده سپاه پاسداران، در روز ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ با اشاره به همين مزدوران خارجي گفت: «ولايت پذيري امروز از مرزهاي ايران خارج شده و امت واحده اسلامي در حال شكل گيري است». وي در يك قدرتنمايي پوشالي اضافه کرد: «ما در مسيري قرار گرفته ايم كه به لطف خدا انتهاي آن تسلط اسلام بر همه دنياست». پاسدار علي فدوي، فرمانده نيروي دريايي سپاه، نيز در روز ۲۳ اسفند اعلام كرد: «ما نه در خانه خود بلکه در هزاران کیلومتر خارج از مرز می جنگیم».
همچنانكه مقاومت ايران بارها تأكيد كرده، تنها راه حل بحران منطقه خلع يد از رژيم آخوندي و اخراج سپاه پاسداران و شبه نظاميان مزدور آن است. آخوندها با باز شدن درهاي عراق به روي رژيم ايران در سال ۲۰۰۳، اين كشور را به سكوي صدور بنيادگرايي و تروريسم به سوريه و يمن و كل منطقه تبديل كردند و تنها با اخراج آنها بحران پايان مي يابد.
دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران
۲۷ اسفند ۱۳۹۵(۱۷مارس ۲۰۱۷)

Print Friendly, PDF & Email