ایران: به آتش کشیدن عکس خامنه ای، درگیری با نیروی انتظامی و حمله به ارگانهای سرکوبگر در جشن چهارشنبه سوری

شورای ملی مقاومت
روز سه شنبه ۲۴ اسفند (۱۴ مارس)  مردم شهرهای مختلف کشور تهران،  شيراز، مشهد، اصفهان ، ياسوج و شهر کرد و بانه جشن چهارشنبه سوری را به صحنه رودر رویی و ابراز انزجار از نظام منحوس ولایت فقیه تبدیل کردند.
در تهران در ميدان مادر و فلكه سوم و چهارم تهرانپارس و ميدانهای انقلاب و امام حسين جشن و آتش بازی به صورت گسترده برگزار شد. در خیابان پنجم نیروی هوایی جوانان جلوی ماشین نیروی ا نتظامی، ترقه انداختند که موجب تخریب قسمت جلویی خودروی نیروی انتظامی و هراس نیروهای سرکوبگر شد. جوانان در تهرانپارس نیز عکس بزرگی از خمینی جلاد و خامنه ای را به آتش کشیدند.
در مشهد جوانان به پایگاه ارگان سرکوبگر بسیج در بلوار وکیل آباد این شهر کوکتل مولوتف پرتاب کردند. جوانان شهر کرد در تمام شهر آتش روشن کرده و کوکتل مولوتف پرتاب کرده و با نیروی انتظامی درگیر شدند.   در اصفهان، از همه جای شهر صدای انفجار به گوش می رسد. در بانه مردم با ترقه و نارنجک و آتش بازی مراسم را برگزار کردند. نیروهای سرکوبگر انتظامی در هراس از خشم جوانان از خودروهای  خود پیاده نمی شوند. در یاسوج از هنگام ظهر   صداي ترقه و جنب و جوش جوانان در شهر به گوش می رسد.
جشن چهارشنبه سوری در حالی برگزار شد که نیروهای سرکوبگر با حضور  فشرده  و گشت های موتوری در خیابانها در صدد بودند جو ارعاب را در جامعه شدت بخشند. در روزهای پیش از آن نیز  رسانه‌های حکومتی به طور مستمر،  فتوای مسخره خامنه‌ای و آخوندهای حکومتی  را در مورد حرام بودن و مذمت چهارشنبه‌سوری منتشر کردند.   پاسدار حسین اشتری سرکرده نیروی انتظامی تهدید کرد  که پلیس با متخلفان و متجاوزان به حقوق مردم به جد برخورد می کند. خبرگزاری خانه ملت ۲۴ اسفند. پاسدار حسین ساجدی‌نیا سرکرده انتظامی تهران گفت: «در صورت مزاحمت هنجارشکنان برای مردم قطعا پلیس با جدیت برخورد خواهد کرد». تسنیم ۲۴ اسفند.
با این حال مقامهای رژیم نتوانستند علت اصلی هراس و نگرانی خود از برگزاری این جشن ملی را پنهان کنند. بیگدلی، عضو مجلس رژیم گفت:«چهارشنبه‌سوری در سالهای اخیر از حالت سنتی خارج و به مراسمی خطرناک تبدیل شده است». مردم به ویژه جوانان دجالگریهای مقامات رژیم که با دستاویز قرار دادن کشته شدگان فاجعه آتش سوزی در پلاسکو آنها را از شرکت در جشن چهارشنبه سوری منع می کردند،  به سخره گرفتند و با برپایی این جشن در هر کوی و برزن  نفرت خود از این همه فریبکاری را ابراز کردند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ (۱۴ مارس ۲۰۱۷)

ایران: شعارهای « مرگ بر اصل ولایت فقیه » و «آخوند بايد كشته شه» در جشن چهارشنبه سوري
زندانیان سیاسی سالن ۱۲ بند چهار زندان گوهردشت کرج عید ملی چهارشنبه سوری را به رغم همه اعمال فشارها و محدودیتهای رژیم با سردادن شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر اصل ولایت فقیه» و «بزن آتش به ریشه ولایت» گرامی داشتند و انزجار خود را از استبداد دینی حاکم بر ایران ابراز کردند. این در حالی بود که دژخیمان برای جلوگیری از برپایی این جشن، زندانیان را از هواخوری محروم کرده بودند.
در تهران جوانان مناطق مختلف از جمله تجريش، نارمك و اكباتان به نحوی گسترده جشن چهارشنبه سوری را برپا کردند. در منطقه نظام آباد نیز مردم همزمان با پریدن از روی آتش شعار می دادند:« تق، تق، فشفشه، آخوند باید کشته شه».
در شهرهای رباط کریم، اراک، ارومیه، رشت، اردبیل، اصفهان، شیراز، مشهد، کاشان، عسلویه ،یاسوج، شهر کرد، کرمانشاه، بانه، خرم آباد ، سردشت و ماهشهر نیز جوانان با برافروختن آتش  این جشن را گرامی داشتند.
نیروهای سرکوبگر از جمله نیروی انتظامی و گشت ارشاد در شهرهاي مختلف با تهدید جوانان در صدد بودند آنها را پراکنده سازند . اما مردم و جوانان با هو کردن، آنها را مجبور به ترک صحنه می کردند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ (۱۴ مارس ۲۰۱۷)

Print Friendly, PDF & Email