در ایران هرکس بیشتر شعار مبارزه با فساد میدهد بیشتر دزدیده است

دزدها

چرا دزدیها و اختلاسها از اموال مردم ایران پایان نمی‌گیرد؟ منشأ اصلی غارت داراییهای مردم کیست؟ چرا هر روز خبر از دزدیهای نجومی می‌شنویم و ادعاهای قضاییه مبنی بر رسیدگی و تحقیق و تفحص! اما باز هم هر دور با ابعاد بزرگتری از اختلاسها مواجهیم؟ دزدها و غارتگران، پشتشان به چه کسی یا کسانی در نظام گرم است؟

در حالی که بسیاری از اقشار تهیدست، سرپناهی جز گور و کارتن و لوله آب، برای خود سراغ ندارند، هر روز ، اخبار جدیدی از غارتهای میلیاردی افشا می‌شود. یکی از آخرین نمونه‌ها را اسحاق جهانگیری معاون اول روحانی در مورد دزدیها در مورد پروژه پارس جنوبی که توسط سپاه در دولت احمدی‌نژاد انجام شده، گفت: «در این پروژه در مقطعی چهار مقام ارشد تصمیم گرفتند یک‌میلیاردو ٨٠٠‌میلیون دلار پول این مملکت را به آقایی بدهند تا حق‌الزحمه پیمانکاران پارس جنوبی را پرداخت کند و این آقا آن پول را در حساب بانکی خود می‌گذارد و تنها ٦٠٠‌میلیون‌ دلار آن را پرداخت می‌کند و مابقی نزد او می‌ماند. مقامات سابق باید در این رابطه پاسخ‌گو باشند». وی به‌طور سربسته تری گفت: «در این مقطع چندده‌میلیارد دلار از پول ملت ایران به غارت رفته است.» (شرق ۱۱اسفند ۹۵)

علی مطهری، نایب رئیس مجلس، با اعتراف به ابعاد نجومی اختلاس و غارت توسط دولت احمدی‌نژاد، قضاییه را هم شریک این غارتگری قلمداد کرد و گفت به نظر من دستگاه قضایی در برخورد با این تخلفات کوتاهی کرده است.

تاجگردون عضو مجلس در مورد تخلفات نفتی دولت احمدی‌نژاد گفت: «ارقام به ۲۷هزار میلیارد تومان می‌رسید».

پزشکیان نایب‌رئیس مجلس نیز در دانشگاه شیراز گفت: «اینکه امروز معلوم نیست ۸۰۰ میلیارد دلار در مملکت کجا رفته است، مقصر خود ما هستیم و به‌دلیل ضعفهای حاکمیتی دچار این مشکلات شده‌ایم و نباید آن را به گردن آمریکا یا هر کشور دیگری بیندازیم، آخر مگر ما خواب بودیم که این‌همه اختلاس در کشور روی داد؟ قوه قضاییه کجا بود؟ این گرفتاریها را ما در کشور درست کرده‌ایم نه آمریکا». (فارس ۱۱اسفند ۹۵)

پشت این همه دزدی و غارتگری چه کسی یا کسانی یا نهادی هستند که می‌شود این میزان دزدید و غارت کرد؟

واقعیت این است که نظام ولایت از روز اول حاکمیتش تاکنون، تماماً دنبال غارت مردم ایران بوده و تمامی جناح ها هم در اختلاس و غارت ثروت مردم ایران همواره از هم سبقت گرفته‌اند. این روزها هم در جنگ و دعوا سر کرسی انتخابات است که هر روز یک یا چند اختلاس میلیاردی مطرح می‌شود که هر کدامش به تنهایی اگر در کشور دیگری بود به سقوط آن دولت میانجامید!

آنچه در این بین قابل‌توجه است، وجه سیستماتیک و ارگانیک چپاول به‌ویژه در جناح ولایت و سپاه پاسداران به‌عنوان ضامن و حافظ نظام می‌باشد.

جهانگیری معاون اول روحانی در ۱۲اسفند با اشاره به پارس جنوبی که در انحصار وابسته به سپاه است می‌گوید: «در این پروژه در مقطعی چهار مقام ارشد تصمیم گرفتند یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار پول این مملکت را به آقایی بدهند تا حق الزحمه پیمانکاران جنوبی را پرداخت کند و این آقا این پول را در حساب بانکی خود می‌گذارد و تنها ۶۰۰ میلیون دلار آن را پرداخت می‌کند و مابقی نزد او می‌ماند»

سپاه و بیت تحت عنوان دور زدن تحریم‌ها، سرمایه‌های کلان این مردم را برای حل مسایل خودشان به نام افراد خودشان ثبت می‌کنند. مثلاً در مورد پرداخت به پیمانکاران خارجی که در خبر بالا آمده است، جهانگیری افشا می‌کند که ۶۰۰ میلیون آن پرداخته شده و یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار آن به جیب زده شده است. ولی نمیگوید به کدام جیب!

مثال دیگر مسأله بابک زنجانی است؛ میلیاردها دلار سرمایه این کشور در اختیار او قرار می‌گیرد. این پولها به کجا رفته که برگشت پذیر نیست و حتی می‌خواهند او را اعدام کنند که معلوم نشود که این پولها واقعاً دست کیست؟ جهانگیری چند روز قبل گفت؛ اطلاعات سپاه و قوه قضاییه اجازه ورود به پرونده زنجانی را به وزارت اطلاعات و دولت هم نمی‌دهند. پشت این قضیه چه کس و چه کسانی هستند؟

مثال دیگر؛ در دوره احمدی‌نژاد که هفتصد الی هشتصد میلیارد دلار درآمد این مملکت را به هدر دادند، در دوره دوم ریاست‌جمهوری وی یک ستاد اقتصادی درست شده بود که مصلحی وزیر اطلاعات، حمید یزدی معاون اقتصادی وزیر اطلاعات، ایروانی و آقا محمدی نماینده خامنه‌ای در آن بودند و سر این ستاد هم وصل بود به مجتبی‌خامنه‌ای.

یکی از عواملی که این تحریمها را قرار بود دور بزند و پولها را بگیرد، بابک زنجانی بود که زیر نظر حمید یزدی زنجانی کار می‌کرد. و این پولهایی که از این طریق بالا کشیده شده تماماً در حساب خود ولی فقیه و مجتبی و سپاه است.

علت اینکه چرا این‌طور اختلاسهای کلان وسیستماتیک انجام می‌شود، این است که برای حفظ نظامی، که در داخل باید دستگاههای گسترده سرکوب، از بسیج، سازمان اطلاعات سپاه، ۳۲ سپاه در ۳۱ استان کشور، لباس شخصی‌ها و… داشته باشد و از طرف دیگر در امورات کشورهای دیگر دخالت کند لاجرم به بودجه هنگفتی نیاز دارد! که هر دو را برای حفظ نظام اعلام می‌کند.

طبیعی است که این دم و دستگاه، مخارج کلان دارد، لذا یک امپراتوری مالی را که اساساً بر مبنای غصب و دزدی و غارت این ملت است برای این منظور ایجاد کرده است که ستون فقرات آن سپاه پاسداران است. یا آستان قدس رضوی که آخوند رئیسی را مأمور آن کرده که از پایه‌های این غارت و دزدیها است. نظام با این دستگاه عریض و طویل اقتصادی هزینه‌های سنگین دخالت در عراق و سوریه و یمن… . را تأمین می‌کند.

البته مدعی است که دخالت در سوریه و عراق برای امنیتش ضروری است و همه نظامها هم برای امنیت خودشان خرج می‌کنند، بالاخره همین اقدامات باعث شده که برخلاف کشورهای دیگر در ایران داعش و امثال او نتوانند امنیت را بهم بزنند.

در برابر این حرفها باید پرسید امنیت کی مورد نظر است؟ امنیت ولایت یا امینت مردم؟ کدام؟

اگر در سوریه و عراق جنگ و دخالت را متوقف کند، تهدید امنیت جانب کیست؟ داعش یا مردم؟

واقعیت دیگری که باید روی آن تأکید کرد این است که اختلاس و چپاول این جناح و آن جناح ندارد، همه در چاپیدن و نابودی حرث و نسل مردم با هم هستند، این روزها هر وقت جناح روحانی صحبت از برگشت پولهای بابک زنجانی می‌کند، قوه قضاییه پرونده برادر روحانی که همه کاره روحانی هم هست را به رخ آنها می‌کشد. بنابراین منشأ تمامی فقر، گورخوابی، کارتون خوابی، بیکاری… هیچ نیست، جز نظام ولایی که از دم فاسد هستند. هرکس هم بیشتر شعار مبارزه با فساد می‌دهد، بیشتر دزدیده .

Print Friendly, PDF & Email