۴ تجمع اعتراضی با اقدامات عجیب معترضین در تبریز تاکستان قزوین و آبادان

اعتراضات مردمی در قزوین و تبریز و تاکستان و آبادانتاکستانی ها در اعتراض به عبور ریل از داخل شهر حرکت قطار را متوقف کردند

دیروز۱۶اسفند،اهالی تاکستان در اعتراض به عبور ریل راه آهن از داخل محدوده شهر قطار عبوری را برای چندین دقیقه متوقف کردند. مردم شهرستان تاکستان در اعتراض به عبور ریل راه آهن از مسیر داخل شهر امروز برای چند دقیقه عبور قطار عبوری از داخل شهر را متوقف کردند. هرچند این اولین باری نبود که مردم تاکستان این حرکت اعتراضی را انجام میدادند اما رفته رفته به تعداد معترضین افزوده شده و امروز این تعداد به حدود صد نفر رسید. اهالی تاکستان معتقدند عبور ریل راه آهن از وسط شهر علاوه بر ایجاد خطراتی که نمونه های آن سالیان قبل گریبان گیر مردم تاکستان شده باعث شده تا مردم این شهر مجبور شوند ترافیک ناشی از مسدود شدن خیابانها در هنگام عبور قطار را تحمل کنند. در بین معترضان بیشتر ساکنین اطراف ریل راه آهن که از ابتدای تاکستان شروع شده و تا انتهای آن ادامه پیدا میکند دیده می شدند که علت اعتراضشان را سر و صدای زیاد قطار بیان کردند. به گفته یکی از تجمع کنندگان عبور قطار از بین شهرموجب دو قسمت شدن و مانع رشد شهری شده است و مردم را نگران کرده است.

تجمع کارگران بلبرینگ سازی تبریز برای معوقات مزدی

از روز گذشته تاکنون شماری از کارگران کارخانه «بلبرینگ سازی تبریز»در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود دست از کار کشیده ودر محوطه کارخانه تجمع کرده اند. از روز گذشته تاکنون (۱۷ بهمن ماه) شماری از کارگران کارخانه «بلبرینگ سازی تبریز»در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود دست از کار کشیده ودر محوطه کارخانه تجمع کرده‌اند. علت برپایی این اعتراض سه ماه معوقه میباشد. در کارخانه بلبرینگ سازی تبریز حدود۱۹۰ نفر کارگر رسمی وقرار دادی فعالیت دارند که کارفرما علاوه بر تاخیر مطالبات مزدی سه ماهه آذر ، دی وبهمن تاکنون، از واریز حق عیدی وپاداش پایان سال آنها نیز کوتاهی کرده است. کارگران معترض می‌گویند: علیرغم همه پیگیری هایی که اعضای کمیسیون کارگری استان وفرمانداری تبریز طی ماه های گذشته انجام داده‌اند، مشکلات مالی این کارخانه همچنان به قوت خود باقی است.به گفته کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریز، این واحد یکی از موفق ترین واحدهای صنعتی استان آذربایجان شرقی محسوب می‌شود که تا پیش از سال ۹۱ محصولات آن به صورت پیش فروشی عرضه می‌شد. آنها می‌گویند: مشکلات این صنعتی درست از زمان واگذاری آن به بخش خصوصی به تدریج ایجاد شده است.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانجات نازنخ و فرنخ مقابل استانداری قزوین برای چندمین بار!

روز۱۶اسفندماه، کارگران کارخانجات نازنخ و فرنخ دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان برای چندمین باردست به تجمع مقابل استانداری قزوین زدند. این کارگران برای باری دیگر درراه دست یابی به مطالباتشان روز۱۹اسفندماه مقابل استانداری اجتماع خواهندکرد. بنا به گزارشات رسانه ای شده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین در این تجمع اظهار داشت: طی آخرین جلسه‌ای که در خصوص رسیدگی به مشکلات کارگران و معوقات شرکت فرنخ و نازنخ برگزار شد، از پانزدهم تا هجدهم اسفند ماه سال جاری فرصتی به کارفرمایان این دو شرکت داده شد تا نسبت به حقوق کارگران اهتمام ورزند. مسعود بابایی ادامه داد: مسؤولان مربوطه قول مساعد نمی‌دهند که در این زمان مقرر شده نسبت به پرداخت معوقات کارگران شرکت نازنخ و فرنخ به نتیجه مطلوبی برسند چراکه این عمل به دلیل عدم حضور کارفرما در استان،زمان‌بر بوده است.براساس این گزارشات،در ادامه کارگران مشکلات خود را به مسؤولان مربوطه مطرح کرده و در صورت عدم رسیدگی مسؤولان به مشکلات آنها،تجمع خودرا در روز نوزدهم اسفند ماه جاری ادامه می‌دهند.

دومین روز تجمع اعتراضی تاکسی‌داران آبادان

بیش از یکصد تاکسی دار پایانه درون استانی آبادان روز دوشنبه۱۶اسفند برای دومین روز پیاپی در اعتراض به پلمپ این پایانه در مقابل فرمانداری ویژه آبادان تجمع کردند.

Print Friendly, PDF & Email