سند محرمانه درونی رژیم و هراس از ایجاد تنش در نمایش انتخابات

در آستانه انتخابات رژیم و در دعواهای باندی درون آن، سند محرمانه‌ای درباره پرداخت مطالبات معوق بنگاههای اقتصادی، شهرداریها و سازمانهای وابسته منتشر شده است که ترس و وحشت رژیم را از ایجاد هر گونه تنش در این دوران نشان می‌دهد.
در این سند که مربوط به ابلاغیه فرماندار شهرستان لنجان در روز اول اسفند آمده است:
سند محرمانه از داخل رژیم – ابلاغیه فرماندار شهرستان لنجان – تاریخ: اول اسفند ۹۵
ذیلا بند ۱۹ مصوبات شورای تأمین شهرستان لنجان مورخ ۹۵/۱۱/۲۶ جهت آگاهی، اقدام لازم و اعلام نتیجه به فرمانداری ارسال می‌گردد.
۱۹- مقرر گردید شرکتها و بنگاههای اقتصادی – شهرداریها و سازمانهای وابسته نسبت به پرداخت مطالبات معوق و پایان سال پرسنل پیگیری و اقدام لازم را معمول نموده به‌نحوی که مانع از بروز هر گونه نارضایتی صنفی در آستانه انتخابات شده و از بهره‌برداری و سوء‌استفاده جریانهای ضدانقلاب و معاند از مسایل کارگری و صنفی جلوگیری گردد.
از سوی دیگر پاسدار علی لاریجانی رئیس مجلس ارتجاع روز شنبه ۱۴اسفند ۹۵ در مورد رسوایی ناشی از حقوقهای نجومی گفت:
«چرا تو جامعه به خلاف میگند مجلس حقوقهای نجومی رو قانونی کرد؟ خودتون می‌دونید که دروغه مجلس اون حقوقهای نجومی مربوط به مقامات رو فیکس کرد که بیشتر از این نبرند تمام جار و جنجالی که در کشور بود برای این بود که می‌گفتند ۵۰ میلیون ۶۰ میلیون دارند می‌گیرند ما این‌جا گفتیم ده میلیون بگیرند».
وی افزود‌: «این جار و جنجالی که به‌وجود آوردند اگر مقصود بحثهای انتخاباتی است خلاف نگید با ادبیات درست راجع به مجلس صحبت کنید… … ضمنا اگر شورای نگهبان این ایراد رو گرفت خب ایرادی هم شما دارید باید به شورای نگهبان بگید این جاروجنجال راه‌انداختن تو کشور هم به ضرر مردم هست و افکار عمومی و هم خلاف دارید می‌گید مجلس هم زبان داره حرف خواهد زد این‌طور نیست که شما یک چیز خلافی بگید بخواهید به‌خاطر انتخابات کسی چیزی بهتون نگه و ضمنا این رو بگم بعضی از این آقایونی که این حرفها رو زدند من نمی‌خواهم نام ببرم اینها سابقه در مجلس دارند و دریافت هاشون هم از مجلس هم وجود داره اونقدر جا نماز آب نکشند و میدونم چه جوری بودند حالا من بیشتر از این نمی‌خواهم صحبت کنم و فکر کنم کفایت کنه حالا باشه بعداً می‌گیم».

Print Friendly, PDF & Email