ایران : گسترش تمهیدات سرکوبگرانه در آستانه چهارشنبه سوری

رژيم آخوندي در وحشت از تبديل مراسم چهارشنبه سوري به خيزش عمومي، براي تشديد جو ارعاب در جامعه به دستگیریهای گسترده و تمهیدات سرکوبگرانه یی در مناطق مختلف كشور روي آورده است.

دستگیری فروشندگان مواد محترقه و ضبط اموال آنها در استانهای تهران، مرکزی، اصفهان، فارس، گیلان، مازنداران، کردستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی و غربی، خراسان شمالی، زنجان، ارومیه، ایلام، سمنان ، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و همدان… نیز هر روز ابعاد وسیعتری می گیرد.

در همین حال کارگزاران رژیم در مدارس کشور در يك كارزار مسخره زیر عنوان «نه به چهارشنبه سوری» دانش آموزان را وادار می کنند با امضای یک تومار تعهد دهند که در روز چهارشنبه سوری آتش بازی! نکنند. این اقدام به منظور ترساندن دانش آموزان و جلوگیری از شرکت آنها در جشن ملی چهارشنبه سوری است که هر سال به صحنه یی از ابراز نفرت مردم به ویژه جوانان از نظام منحوس ولایت فقیه تبدیل می شود.

پاسدار حسین اشتری، سرکرده نیروی انتظامی، در همين رابطه گفت: چهارشنبه آخر سال و عید نوروز از مأموریت‌هایي است كه باید با جدیت دنبال شود. وی با اشاره به جوانان معترض گفت: « به هنجارشکنان، اراذل و اوباش اجازه جولان نخواهیم داد» (خبرگزاری حکومتی ایسنا-۱۵ اسفند). وی پیش از این گفته بود: «کارگروهی در شورای عالی امنیت برای افراد آسیب‌زا تشکیل شده که از قبل کنترل می‌شوند. اگر برخورد نکنیم، دچار مشکل می‌شویم… برخورد باید باشد» (خبرگزاری سپاه پاسداران-فارس -۷ اسفند).

پاسدار ساجدی نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، نیز ضمن اعلام «ممنوعیت اجرای مراسم چهارشنبه سوری در خیابانهای اصلی» از  استقرار نیروهای پلیس در معابر اصلی تهران و «گشتهای محسوس و نامحسوس پلیس در سطح شهر» خبر داد و گفت: «مأموران پلیس با کسانی که هنجارشکنی کنند …برخورد کرده و قطعاً تا پایان تعطیلات مهمان پلیس خواهند شد» (رسانه هاي حكومتي- ۱۵ و ۱۶ اسفند).

پاسدار ذوالفقاری، معاون وزیر کشور کابینه روحانی نیز گفت: «كساني كه بخواهند فضای امن جامعه را دچار اختلال کنند، پیش بینی لازم صورت گرفته و همراهی دستگاه قضایی در این زمینه کامل است» (خبرگزاری حکومتی ایرنا-۱۵اسفند).

ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور با صدور بیانیه یی عموم مردم به ویژه جوانان را به اعتراض و قیام برای آزادی در جشن ملی چهارشنبه سوری با شعار «مرگ بر اصل ولايت فقيه» فراخواند و افزود: رژيم آخوندي و باندهای درهم ریخته آن در آستانه نمایش انتخابات در باتلاق جنگ قدرت دست و پا می زند و با خشم و نفرت فزاینده مردمی مواجه است. لذا با پایداری و همبستگی و با کار جمعی بايد بساط رعب و وحشت آخوندها را در هم شكست.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ (۶ مارس ۲۰۱۷)

Print Friendly, PDF & Email