صلیب سرخ: در موصل از گازهای سمی استفاده شده است

موصلصلیب سرخ جهانی در عراق از مسمومیت ۷ نفر با گازهای سمی در نبرد موصل خبر می‌دهد. اما مشخص نکرده که کدام گروه از این گاز‌ها استفاده کرده‌ است. با ادامه جنگ در موصل، روزانه چهار هزار نفر این شهر را ترک می‌کنند.
)

روز جمعه (سوم مارس/ ۱۳ اسفند) سازمان صلیب سرخ در بغداد اعلام کرد، به شواهدی دست یافته که نشان می‌دهد در نبرد موصل از گازهای سمی استفاده شده است. مسئولان این سازمان گفته‌‌اند پنج کودک و دو زن به دلیل تماس با مواد سمی و شیمیایی در بیمارستانی واقع در نزدیکی موصل مورد معالجه قرار گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید: داعش در آستانه محاصره کامل در موصل

صلیب سرخ هم‌زمان به‌کارگیری گازهای سمی در جنگ موصل را محکوم کرده است. استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سطح جهان، یک عمل جنایی محسوب می‌شود.

نبرد موصل ادامه دارد

ارتش عراق تلاش می‌کند با حمایت نیروهای ائتلاف بین‌الملل، موصل را به صورت کامل از چنگ داعش درآورد. بخش غربی موصل، دومین شهر بزرگ عراق هنوز هم در دست نیروهای گروه “دولت اسلامی” قرار دارد.

ارتش عراق در عملیات آزادسازی موصل که ۴ ماه و نیم طول کشیده، با مقاومت شدید نیروهای داعش روبرو شده است. تروریست‌های افراطی سعی می‌کنند به شیوه‌های مختلف از جمله انفجارهای انتحاری و به‌کارگیری تک‌تیراندازان حملات ارتش عراق را دفع ‌کنند.

Print Friendly, PDF & Email