هافینگتون پست: مذاکرات محرمانه آمریکا و ایران در آخرین روزهای دولت اوباما

آمریکا و ایران, وب سایت هافینگتون پست آمریکا در خبری مدعی شده دولت باراک اوباما رییس جمهور پیشین آمریکا در واپسین هفته ها و روزهای خود برای آزادی چند زندانی آمریکایی- ایرانی با ایران وارد مذاکرات محرمانه شده است.

به گزارش عصر ایران دو وکیل مطلع از جریان مذاکرات به هافینگتون پست گفته اند این مذاکرات به دلیل مطرح کردن برخی درخواست های غیر قابل انجام از سوی نمایندگان ایران و نیز جدی نبودن طرف ایرانی به شکست انجامیده است.

“جارد جینزر” وکیل حقوق بشر آمریکایی و یکی از وکلای مطلع از روند مذاکرات محرمانه بوده است. به گفته این وکیل آمریکایی هدف دولت اوباما آزاد کردن چند زندانی آمریکایی از زندان های ایران از جمله سیامک و باقر نمازی بوده است.

جینزر وکیل آمریکایی این دو شهروند آمریکایی – ایرانی است که بیش از یک سال است به اتهامات امنیتی در ایران زندانی هستند.

به گزارش هافینگتون پست یک مقام در وزارت امور خارجه آمریکا به جارد جینزر گرفته است که ایرانی ها در جریان این مذاکرات جدی نبوده اند.

به گفته این مقام وزارت امور خارجه آمریکا ، ایرانی ها با اطلاع از اینکه دولت اوباما مشتاق آزادی زندانیان بوده و می خواهد به هر قیمت آنها را پیش از آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ از زندان آزاد کند، درخواست های غیر قابل انجامی داشته اند. این مقام وزارت امور خارجه آمریکا جزییات بیشتری درباره درخواست های ایران ارایه نکرده است.

بر اساس این گزارش مذاکرات محرمانه از نیمه دسامبر ۲۰۱۶ شروع شده و با مراسم تحلیف دونالد ترامپ در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ سال جاری بدون نتیجه پایان یافته است.

بر اساس گزارش هافینگتون پست بابک نمازی برادر سیامک نمازی پنج شنبه (دیروز) به منظور دیدار با مقامات دولت ترامپ و درخواست از دولت جدید آمریکا برای آزادی پدر و برادرش از دوبی به واشنگتن رفته است.

Print Friendly, PDF & Email