رئیس جمهور آمریکا : باز هم به رژیم تهران هشدار می دهم

، آمریکا ایرانبه گزارش باشگاه خبرنگاران، دونالد ترامپ در عرشه ناو جرارلد فورد در ایالت ویرجینیا گفت: ما بهترین تجهیزات را برای ارتش مهیا می‌کنیم تا از جنگ جلوگیری شود و اگر هم بنا شد، با استفاده از آنها بجنگد و البته پیروز شود.

رئیس جمهور آمریکا گفت: این ناو در اقیانوس‌ها سفر خواهد کرد تا قدرت ما را در عرصه‌ای وسیع‌تر و در دوردست‌ها به نمایش بگذارد؛ امیدوارم مجبور نشویم از قدرت آن استفاده کنیم که اگر این چنین شود، دشمنان به دردسر خیلی بزرگی خواهند افتاد.

ناو هواپیمابر جرالد فورد از سال ۲۰۰۹ در دست ساخت است و بناست امسال به نیروی دریایی آمریکا تحویل شود؛ این شناور ۴۸۰۰ خدمه خواهد داشت و می‌تواند تا ۷۰ جنگنده را حمل کند.

سخنرانی ترامپ در کنگره؛ هشدار به رژیم تهران

به گزارش سی ان ان، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سه شنبه شب در نخستین سخنرانی خود در کنگره با بیان اینکه فصل جدیدی از دوران عظمت آمریکا آغاز شده گفت: به زودی همه در خواهند یافت که آمریکا کشوری مقتدر است.

ترامپ خاطرنشان کرد: ما تدابیر ویژه‌ای را نیز برای حفظ کشورمان در برابر “تروریسم اسلامی” در نظر گرفته‌ایم. ما برای ریشه‌ کنی اسلام افراطی به زودی داعش را از صحنه روزگار محو خواهیم کرد و وزارت دفاع نیز برنامه خود را در این رابطه ارائه کرده است.

ترامپ تاکید کرد ما در سیاست خارجی خود به دنبال همکاری با متحدانمان هستیم. ما قویا در کنار ناتو باقی خواهیم ماند تا تروریسم را از بین ببریم.

وی افزود: من درخواست یک افزایش تاریخی را در بودجه نظامی آمریکا داده‌ام و از کنگره می‌خواهم که برای کمک به سربازان ما و مبارزه با تروریسم آن را تایید کند.

وی گفت: من در اینجا آمده‌ام تا پیام قدرت و یکپارچگی ملت آمریکا را به شما برسانم. آمده‌ام بگویم که آمریکا دوباره قدرتمند خواهد شد.

ترامپ گفت به زودی همه کشورهای دنیا اعم از دوست و دشمن در خواهند یافت که آمریکا کشوری مقتدر است.

وی افزود: در این دوره ما اشتباهات گذشته را تکرار نخواهیم کرد تا دشمنان ما دوباره بفهمند که آمریکا قدرتمند است و آماده رهبری است.

باز هم به رژیم تهران هشدار می دهم

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ در این سخنرانی که بیش از یک ساعت طول کشید بر ضرورت مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی تأکید کرد.

ترامپ با اشاره به اقدام دولتش برای وضع تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی به دلیل ادامه برنامه موشکی گفت که باز هم به رژیم تهران هشدار خواهد داد.

Print Friendly, PDF & Email