ایران: تجمع اعتراضي هزاران بازنشسته و رانندگان شرکت اتوبوسرانی در تهران

۱۰ تظاهرات اعتراضياسفند ( ۲۸ فوریه) هزاران بازنشسته در اعتراض به وضعيت اسفبار معيشتي خود در مقابل مجلس رژیم دست به اعتراض زدند. فرهنگيان، پرستاران و ديگر كارمندان بازنشسته كه علاوه بر تهران و استان البرز از استانهای خوزستان، خراسان رضوي، خراسان شمالي، گيلان، مازندران، اصفهان و مركزي گرد آمده بودند شعار می دادند: «كارگر معلم اتحاد اتحاد »، «به پا خیز برای رفع تبعیض»، «تا حق خود نگیریم، از پا نمی نشینیم»، «معيشت منزلت حق مسلم ماست»، «يک اختلاس كم بشه، مشكل ما حل ميشه»، «نوبت ما كه ميشه، خزانه خالي ميشه». تظاهرکنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «كارگر، معلم، دانشجو، پرستار، اتحاد اتحاد»، «خط فقر چهار ميليون، حقوق ما ۱ميليون»، «پاداش ما یه حقه، تاخیر آن ناحقه»، «ما خواهان همسان سازي با ساير مشاغل هستيم»، «هزینه ها دلاری حقوق ما ریالی».

این تظاهرات اعتراضي در حالی برگزار شد که نیروهای سرکوبگر در هراس از پيوستن گروههاي بزرگي از مردم، مناطق اطراف مجلس را تحت کنترل شدید گرفته و از توقف عابران و پیوستن آنها به تظاهرات جلوگیری می کردند.

علاوه بر بازنشستگان، صدها نفر از بازرسان وکارشناسان قراردادی وزارت صنعت ومعدن رژیم نیز با تجمع در برابر مجلس رژیم خواهان رسیدگی به وضعیت استخدامی و حقوق خود شدند.

همزمان صبح امروز رانندگان و کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی در اعتراض به مشکل مسکن، بیمه و حقوق خود در برابر شهرداری تهران دست به تجمع زده و علیه پاسدار قالیباف شهردار دزد و جنایتکار تهران و دیگر سردمداران چپاولگر رژیم شعار دادند: «کارگران بیدارند، از حق کشی بیزارند»، «یا حجت ابن الحسن، ریشه ظلمو بکن»، «شهردار بالانشين، معضل ما را ببين»، «ملك نجومي تو، ما رو بي مسكن كرده»، «مدیر خیانت می کند شهردار حمایت می کند»، «یک اختلاس كم بشه مسكن ما حل ميشه».

مقاومت ایران با درود به عموم معترضان زحمتكشي که پس از دهها سال كار از ابتدایی ترین حقوق خود محرومند، عموم مردم به ویژه جوانان دلیر را به حمایت و همبستگی با اعتراضات آنها فرا مي خواند. راه تحقق یک زندگی شرافتمندانه و سزاوار مردم ایران همدلی و همبستگي عموم مردم براي سرنگوني رژيمي است كه سرمنشأ همه نابسامانی ها و تیره روزیهای است که مردم ما طی ۳۸سال گذشته با آن دست به گريبان بوده اند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۰ اسفند ۱۳۹۵ (۲۸فوریه ۲۰۱۷)

Print Friendly, PDF & Email