ژنرال جوزف ووتل: اسد باید مجازات شود

ژنرال «جوزف دانفوردفرمانده نیروهای آمریکایی در خاور میانه از سوریه دیدار کرده است. او با نمایندگان گروه مخالف “نیروهای دمکراتیک سوریه” گفت‌وگو کرد.
به گزارش رادیو آلمان، سخنگوی نیروهای دمکراتیک سوریه می‌گوید، ژنرال جوزف ووتل، رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در خاورمیانه وارد سوریه شده و با نمایندگان این گروه شورشی دیدار کرده است.
گروه نیروهای دمکراتیک سوریه که از حمایت آمریکا برخوردار است ائتلافی از کردها و عرب‌های مخالف رژیم بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه است.
این نخستین دیدار ژنرال جوزف ووتل از سوریه از زمان شروع ریاست جمهوری دونالد ترامپ در ‌آمریکاست. وزارت خارجه آمریکا تا کنون به این گزارش واکنش نشان نداده است.
سخنگوی نیروهای دمکراتیک سوریه این دیدار را “تأییدی‌ بر حمایت آمریکا از واحدهای” این گروه نامید. ژنرال ووتل در سفر خود از مناطقی که تحت کنترل این نیروها در آمده بازدید و با چند تن از فرماندهان آن‌ها ملاقات کرد.

بشار اسد باید مجازات شود
کمیسیون روابط خارجه سنای آمریکا با ارسال نامه‌ای به وزیر خارجه این کشور مدعی شد که بشار اسد مرتکب جنایت جنگی شده و باید محاکمه شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، در نامه اعضای کمیسیون روابط خارجه مجلس سنای آمریکا که از سوی نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه تنظیم شده خطاب به رکس تیلرسون، وزیر خارجه این کشور آمده است: با توجه به گزارش اخیر سازمان عفو بین الملل در خصوص متهم شدن نظام حاکم سوریه به اعدام ۱۳ هزار تن از مخالفان در یکی از زندان های دمشق باید بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و هم‌پیمانانش به اتهام ارتکاب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت محاکمه شوند.
اعضای این کمیسیون از وزیر خارجه آمریکا خواسته‌اند تا آنها را در جریان تلاش های دولت آمریکا در خصوص درخواست برای محاکمه مسئولانی که در “جنایات جنگی” در سوریه دست دارند، قرار دهد.
در این نامه آمده است: در گزارش اخیر عفو بین الملل در خصوص استفاده از سلاح های شیمیایی و مواد منفجره ممنوعه و شکنجه و گرسنگی دادن به غیر نظامیان توسط بشار اسد و نظام وی می توان گفت که رئیس جمهوری سوریه دست به ارتکاب جنایت جنگی زده است.

آمریکا: تمامی گزینه‌ها روی میز است
ژنرال «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که گزارشی در مورد نحوه مقابله نظامی با داعش و شکست آن در دست تهیه است و در اختیار «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده قرار خواهد گرفت.
ژنرال دانفورد در سخنرانی در موسسه بروکینگز گفت که این گزارش حاوی تمامی گزینه‌های نظامی موجود است و تصمیم گیری نهایی در مورد انتخاب این گزینه‌ها برعهده رئیس جمهور آمریکا خواهد بود.
رئیس ستاد مشترک آمریکا در پاسخ به سئوالات مکرر در این مورد که آیا گزینه‌های مورد نظر شامل پیاده کردن نیروی زمینی در عراق یا سوریه خواهد بود یا نه گفت: تمامی گزینه‌ها روی میز است.

Print Friendly, PDF & Email