آمریکا در حال بررسی مقابله با کشورهایی است که از تروریسم حمایت می کنند , به ویژه جمهوری اسلامی ایران.

آمریکا و ایران, به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، نتایج نظرسنجی شبکه خبری ان‌بی‌سی نشان داد، ۶۶ درصد آمریکایی‌ها نسبت به ورود کشورشان به یک جنگ بزرگ دیگر طی چهار سال آینده «نگران» هستند.

نتایج این نظرسنجی همچنین حاکی از آن است که حدود ۶۲ درصد آمریکایی‌ها معتقدند که این کشور باید منافع هم‌پیمانان خود را در نظر داشته باشد و در عین حال ۳۴ درصد نیز اعلام کردند که واشنگتن باید اقدامی را انجام دهد که بهترین گزینه برای تأمین منافع ملی خود این کشور باشد.

نتایج نظرسنجی شبکه خبری ان‌بی‌سی همچنین نشان می‌دهد که ۸۰ درصد آمریکایی‌ها عضویت کشورشان در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را برای کشور خود مفید می‌دانند. این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که اکثریت آمریکایی‌ها نگاه مثبتی به سازمان ملل متحد دارند.

مسأله دیگری که در این نظرسنجی مورد ارزیابی قرار گرفته، نگاه آمریکایی‌ها به روسیه است. در این رابطه، نتایج نظرسنجی ان‌بی‌سی نشان می‌دهد که ۶۱ درصد آمریکایی‌ها روسیه را کشوری «غیردوست» یا «دشمن» برای آمریکا قلمداد می‌کنند.

این در حالیست که نیکی هیلی نماینده آمریکا ذدر سازمان ملل ضمن متهم کردن حکومت ایران به حمایت از گروه های تروریستی گفت: تا زمانی که کشورهایی وجود دارند که از تروریسم حمایت می کنند پیروزی بر تروریسم غیرممکن است.

به گزارش عصرایران به نقل از سایت شبکه آر تی روسیه، هیلی اضافه کرد: نمی توان بر خطرناک ترین سازمان های تروریستی جهان پیروز شد مگر اینکه برخی کشورهای عضو سازمان ملل متحد، حمایت از فعالیت های تروریستی را متوقف کنند.

وی توضیح داد: آمریکا در حال بررسی مقابله با کشورهایی است که از تروریسم حمایت می کنند و به ویژه جمهوری اسلامی ایران.

Print Friendly, PDF & Email