نامه اتحاد زندانیان سیاسی ایران به خانم بیاک سناتور شجاع کانادایی ” سرزمینتان را از لوث وجود عناصر جمهوری اسلامی پاک کنید “

سناتور بیاکخانم سناتور بیاک (Beyak)
اعضاء نهاد ما را بطور عام کسانی تشکیل میدهند که بخشی از عمر خود را در زیر بار تازیانه ها و شکنجه های جمهوری اسلامی در زندانهای این رژیم گذرانده اند .  بسیاری از ما بخاطر آزادی میهنمان ایران از زیر یوغ دیکتاتوری مذهبی ملاها تعدادی از اعضاء خانواده خود را از دست داده ایم . اعضاء این نهاد در سراسر اروپا ، آمریکا ، کانادا و بعضا ایران مستقر هستند .
ما از طریق اعضاء خود در کانادا که بعضا در حوزه انتخاباتی شما زندگی میکنند ،  از لایحه ایی که شما با نام  ” اس ۲۱۹  ” در مجلس سنای کانادا مطرح کردید مطلع شدیم . مضمون این لایحه که بر ادامه تحریمهای موجود و وضع تحریمهای جدید از جمله تحریم دیپلماتیک رژیم  ایران را مد نظر قرار داده بسیار واقع بینانه و در راستای منافع مردم کانادا و مردم ایران قرار دارد .
مایل هستیم به اطلاع تان برسانیم که نهاد ما نه تنها قویآ از اقدام شما حمایت میکند بلکه بر این عقیده هستیم که اخراج ایرانیانی که به هر شکل از رژیم موجود در ایران حمایت میکنند تضمین استقرار امنیت در سرزمین شما میباشد .
ضروری است به اطلاع برسانیم که شما در اقدام شجاعانه خود حمایت همه مبارزین ایرانی و بخش عظیمی از مردم ایران که از جمهوری اسلامی آسیبهای فراوانی دیده اند راکسب کرده اید . ما همچنین مطلع شدیم که تعداد اندکی از ایرانیان تحت عنوان کنکره ایرانیان کانادا (icc) با نامه بسیار توهین آمیزی به شما به این لایحه اعتراض کردند .
مایل هستیم به اطلاع تان برسانیم که این افراد علیرغم ظاهر بسیار آراسته شان در اندیشه و در رفتار خود مبلغ همان طرز تفکر رژیم جمهوری اسلامی هستند .
ما بر این عقیده هستیم که هر ایرانی با هر عنوانی در خارج از کشور   از این رژیم دفاع می‌‌کند  در خوشبینانه‌ترین داوری  بر علیه منافع مردم زیر ستم ایران قدم بر می‌‌دارند . بیشک این جماعت کسانی‌ هستند که در مقابل تروریسم افسار گسیخته رژیم در خارج کشور و قتل عام ۳۰ هزار زندانی اسیردر داخل و اشغال عراق و سوریه توسط رژیم تهران یا سکوت مطلق کرده اندیا دفاع .
آنها که در نامه خود شما را به بی شرمی و جهل محکوم میکنند خود از بی شرم ترین و خائن ترین اقشار جامعه ایرانی هستند که جای شان نه در کانادا بلکه در ایران تحت حاکمیت رژیم دلخواه شان است .
اتحاد زندانیان سیاسی ایران از شما و از مجلس سنا ی کانادا میخواهد برای کمک به روند صلح جهانی ، برای استمرار امنیت در کانادا و برای آزادی مردم ایران از سیطره این رژیم :
۱ کلیه روابط تجاری و دیپلماتیک خود را با این رژیم قطع کنید
۲ تمام ایرانیان وابسته به جمهوری اسلامی را از خاک کانادا اخراج کنید
۳ از آزادیخواهان ایرانی در مبارزه شان علیه دیکتاتوری آخوندی حمایت کنید
با نیک ترین آرزوها
و بالاترین احترامات
اتحاد زندانیان سیاسی ایران

” جهت اطلاع هموطنان متن لایحه ” اس ۲۱۹ ” و نامه توهین آمیز لابی های رژیم در زیر می آید .
۲۰ فوریه ۲۰۱۷

مضمون لایحه ” اس ۲۱۹ ”
لایحه ای در سناي کانادا  مطرح شده   حول سه محور طرح شده که تحریم هاي غیر اتمی است:
دولت کانادا باید کسانی یا دولتهایی که شامل این سه مورد باشند تحریم کند.۱:ناقضین حقوق بشر۲:کسانی و گروه هایی که در صدد صدور تروریسم هستند۳:کسانی ودولتها و گروهی که تحریک به نسل کشی وایجاد نفرت می کنند در بند سوم گفته شده نفرت و اظهارات ضد اسرائیلی
هرسال دولت کانادا گزارش سالانه میده و اگر دو سال متوالی گزارشی از نقض حقوق بشر ارائه داده بشه ودولتی یا گروهای باشند که سه بند بالا در موردشون صدق کنه مورد تحریم قرار می گیرند .حالا هم دارند نظر خواهی می کنند که آیا سپاه پاسداران باید دز لیست تروریستی گذاشته بشه یا نه؟

نامه توهین آمیز لابی های رژیم

صحبت‌های توهین‌آمیز سناتور محافظه‌کار خطاب به جامعهٔ ایرانی-کانادایی
مازیار صیرفی، دانش‌آموختهٔ رشتهٔ علوم سیاسی و روابط بین‌الملل / دنبال‌کنندهٔ مسائل جامعهٔ ایرانی-کانادایی

مهدیار بیاضی، دانش‌آموختهٔ رشتهٔ ارتباطات روزنامه‌نگاری و رسانه‌های دیجیتالی / فعال اجتماعی – ونکوور

جامعهٔ ما، جامعه‌ای که بار دیگر خاموش است؛ تعجبی نیست که سیاستمداران و اصحاب قدرت به‌راحتی به خود اجازه می‌دهند تا به ما بی‌احترامی‌ کنند. می‌پرسید چرا؟ بسیار ساده است. آن‌ها نگران تبعات احتمالی و بازخوردهای منفی ناشی از این برخوردها نیستند. زیرا جامعهٔ ایرانی-کانادایی در مواجهه با چنین صحبت‌های توهین‌آمیزی منفعلانه عمل می‌کند.

شاید می‌پرسید در مورد چه صحبت می‌کنیم؟ به‌تازگی لایحه‌ای به‌نام اس‌ـ۲۱۹ در مجلس سنای کانادا مطرح شده است که نه تنها بر ادامهٔ تحریم‌های موجود دولت کانادا علیه ایران پافشاری می‌کند، بلکه خواستار وضع تحریم‌های جدید از سوی دولت نخست‌وزیر ترودو نیز می‌باشد. تحریم‌هایی به‌غایت نامربوط به پروندهٔ هسته‌ای ایران که در سال ۲۰۱۵ از سوی گروه ۱+۵ مختومه اعلام گردید.

لینک ویدیوئی مربوط به اعتراض کنگرهٔ ایرانیان کانادا (ICC) به این لایحهٔ سنا در زیر آمده است. لطفاً به دقیقهٔ ۴۳ از این ویدیو رجوع کنید تا موضوع برایتان روشن گردد.

کار دشواری خواهد بود اگر که سؤال‌های مطرح‌شده از سوی سناتور محافظه‌کار بِیاک (Beyak) را توهین‌آمیز، متعصبانه و تبعیض‌آمیز علیه کانادایی‌های ایرانی‌تبار قلمداد نکنیم. موضوع بحث مطرح‌شده از سوی کنگرهٔ ایرانیان کانادا ازسرگیری رابطهٔ سیاسی بین ایران و کانادا بود. اما خانم سناتور بی‌شرمانه و کاملاً نامربوط به بحث، می‌پرسد:

۱- آیا به قانون شرع اسلام اعتقاد دارید؟

۲- آیا به برابری بین زن و مرد باور دارید؟

۳- آیا از دولت اسرائیل حمایت می‌کنید؟

جسارت و جهل پرسش‌کننده، یادآور تلخ دوران تفتیش عقاید مذهبی از سوی کلیسا در اروپای قرون وسطی – موسوم به Spanish Inquisition – است. مایهٔ بسی تأسف و نگرانی است که سناتوری در جایگاه متشخصی چون کمیتهٔ سیاست خارجی کانادا سؤال‌هایی را مطرح کند که به‌وضوح ریشه در پیشداوری‌های متعصبانه و تبعیض‌آمیز دارد.

حال که سرکار خانم سناتورمان چنین جسورانه به خود اجازه می‌دهد در مورد عقاید شخصی و مذهبی نمایندگان کنگرهٔ ایرانیان کانادا بدین‌گونه استنطاق کند، ما نیز به‌عنوان شهروندان کانادایی این حق را برای خود محفوظ می‌داریم تا در عرصهٔ عمومی‌ از ایشان چند سؤال بپرسیم تا شمای خواننده به‌عنوان صاحبان حق و حقوق در کشورمان کانادا در مورد بی‌طرفی، اشراف به امور و همینطور روشنفکری ایشان به قضاوت بنشینید:

آیا سرکار خانم بِیاک (Beyak) تصور (بخوانید پیشداوری) می‌کند که:

۱- تمام ایرانی‌ها مسلمان‌اند؟

۲- آیا تمامی‌ مسلمانان از قوانین شرع تبعیت می‌کنند؟

۳-  آیا قانون شرع – فارغ از نحوهٔ تفسیر آن و با توجه به «عدم وجود» اجماع بین علمای دین – در ذات خود شیطانی است، که همهٔ افراد باید از آن تبری جسته و بر علیه آن موضع‌گیری کنند؟

۴- آیا همهٔ ایرانیان به‌طور مرسوم عارض به حقوق زنان جامعهٔ خود بوده و به‌تناوب قصد سوء استفاده از زنان را دارند؟ آیا ایشان متصورند که ما انسان‌هایی وحشی و محتاج نجات از سوی خدا-ترسان-«متمدن» دوران جنگ‌های صلیبی هستیم تا از این بدویت رهایی یابیم؟ اگر چنین نیست، پس چرا خانم سناتور به خود اجازه طرح چنین سؤال مشمئزکننده‌ای را می‌دهد؟

شاید هم ایشان بر این باور است که نیمی‌ از جمعیت یک میلیارد و هفتصدهزار نفری مسلمان دنیا به‌طور سیستماتیک حقوق زنان را پایمال می‌کنند. فرض بر اینکه بتوان از تمامی‌ این پیشداوری‌های متعصبانه چشم‌پوشی کرد… شما بگوئید طرح این سؤال چه ارتباطی به برقراری روابط دیپلماتیک بین ایران و کانادا دارد؟

۵- نمایندگان کنگرهٔ ایرانیان کانادا در ظرفیت شهروندان «کانادا» در مجلس سنا حاضر بودند. بنابراین عقل سلیم حکم می‌کند که در وهلهٔ نخست پیش‌فرض بر وفاداری آنان به کشورشان کانادا در نظر گرفته شود. حتی اگر موضوع گفت‌وگو، تشویق دولت کانادا به ازسرگیری روابط دیپلماتیک با کشور محل تولدشان باشد. این مسئله امری غیرمرسوم و خارج‌ازعرف نیست. اگر به زندگینامهٔ رسمی‌ بعضی از نمایندگان مجلس و سناتورهای کانادایی که خارج از کانادا متولد شده‌اند مراجعه کنید، خواهید دید که خواسته‌هایی از این دست امری کاملاً طبیعی و متداول است

Print Friendly, PDF & Email