سفر آخوند روحانی به کشورهای خلیج‌فارس نتیجه‌یی نداشت

روحانیاحمد الابراهیم از پژوهشگران مرکز آتلانتیک می‌گوید سفر آخوند روحانی به کشورهای حوزه خلیج‌فارس بی‌نتیجه بود چرا که همه این کشورها به این رژیم و دخالتهای آن بدبین هستند.
احمد الابراهیم در پاسخ به این سؤال تلویزیون اسکای نیوز درباره نتایج سفر روحانی به کشورهای خلیج‌فارس گفت:
به نظر من این سفر هیچ فایده‌ای نداشت، کشورهای حوزه خلیج‌فارس به این رژیم بدبین هستند، این رژیم هیچ حسن نیتی را از خود نشان نداده است. رژیم ایران پایه مشکلات و عامل تضعیف کشورهای حوزه خلیج‌فارس مانند بحرین و عربستان سعودی است، همچنین از شبه‌نظامیان عراق

و سوریه و حزب‌الله و حوثی‌ها حمایت می‌کند. رژیم ایران جدی نیست بلکه بر اساس تعادل‌قوا عمل می‌کند.
وقتی که ترامپ به قدرت رسید، رژیم ایران لحنش را تغییر داد و از حالت تهاجمی به دفاعی تغییر کرد، گویی که دارد همه تلاشش را می‌کند تا در منطقه ثبات ایجاد کند ولی این رژیم تغذیه کننده اصلی شبه‌نظامیان است و تنها وقتی فشار را ببیند در لاک خود فرو می‌رود.
رژیم ایران تقلب می‌کند زیرا فشار جهانی روی آن است. اظهارات دونالد ترامپ و اعضای دولتش و پیامهایی که عربستان سعودی از طریق یمن می‌فرستد رژیم ایران را می‌لرزاند. آزمایش تحریک کننده موشک‌های بالستیکی توسط رژیم ایران طی دو هفته اخیر عواقب خطرناکی برای آن داشت. نشانه مثبت از طرف رژیم ایران این است که باید از تمامی کشورهای عرب خارج شود.

Print Friendly, PDF & Email