ایران: ادامه تظاهرات مردم اهواز با شعار: «هيهات منا الذله»،« خوزستاني مي ميرد، ذلت نمي پذيرد»

روز جمعه ۲۹ بهمن ( ۱۷ فوریه) مردم اهواز در پنجمین روز
تظاهرات اعتراضی خود نسبت به وضعیت فاجعه بار آلودگی هوا و قطع مکرر آب و برق در شهرهای خوزستان، در مقابل استانداری رژیم تجمع کردند. مردم جان به لب رسیده اهواز شعار می دادند:‌ «هيهات منالذله»، «خوزستاني مي ميرد، ذلت نمي پذيرد»، «مشکل ما حل نشه، اهواز قیامت میشه»، «اهواز بيقراره، كارون آب نداره»، «تا مشكل ما اينجاست هرروز ما همينجاست»، «خوزستان نفت داره مردم بدبخت داره»، «روحاني خجالت خجالت»، «دولت تدبیر و امید، كو اميد كو تدبير». آنها همچنین به زبان عربی شعار می دادند:«با خونم و با جانم، اي كارون نجاتت مي دهم»؛

تظاهرکنندگان پلاکارهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «اهواز = حلب، نه برق نه آب نه امكانات»، «بيكاري، بي آبي، بيماري؛ ماهشهر فرزند ناتني ايران نيست» ، «هل من ناصرا ينصرني».

رژیم در هراس از گسترش اعتراضات گارد ضدشورش و مزدوران بسیجی را از استان فارس به اهواز گسیل کرده بود و سرعت اینترنت اهواز را به شدت کند کرده بود تا مانع ارسال کلیپ و فیلمهای تظاهرات و اعتراضات مردم به خارج از شهر شود.

در ادامه قطعی و اختلال در شبکه های آب و برق و مخابرات که به دنبال توفان گرد و خاک از روز ۹ بهمن در اهواز و ۱۱ شهر استان خوزستان شروع شد، در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز برق شهرهای خوزستان به طور سراسری قطع شد و در برخی نقاط قطعی و افت فشار آب و قطعی مراکز مخابراتی و اینترنت نیز رخ داد.

در روز پنجشنبه ۲۸ بهمن عوامل اطلاعاتی و لباس شخصی ها به تجمع صدها تن که در حمایت از مردم خوزستان در ميدان ونك تهران حاضر شده بودند به طرز وحشیانه یی حمله کرده و آنها را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند و چهار زن را بازداشت کردند. تظاهرکنندگان که اغلب آنها را زنان و دختران تشکیل می دادند پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته بود:«سكوت بس است»، « خوزستان تنها نيست»، «خوزستان آب ندارد، خوزستان هوا ندارد»، «خوزستان در حال مرگ را دريابيد».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۹بهمن ۱۳۹۵ (۱۷ فوریه ۲۰۱۷)

Print Friendly, PDF & Email