هولاند و عباس قانون پارلمان اسرائیل در حمایت از شهرک‌سازی‌ها را شدیداً محکوم کردند

 فرانسوا هولاند  و محمود عباسفرانسوا هولاند رئیس جمهوری فرانسه و محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، روز سه‌شنبه ٧ فوریه، قانون اخیر پارلمان اسرائیل را شدیداً محکوم کردند؛ این قانون به دولت اسرائیل اجازه می‌دهد زمین‌های فلسطینی جدیدی را در کرانه غربی رود اردن از آن خود کند.
عباس در یک نشست خبری مشترک با هولاند در کاخ “الیزه” گفت: «دولت اسرائیل در یک تضاد آشکار با خواست جامعه بین‌المللی لایحه‌ای را به پارلمان این کشور ارائه کرد که مجوز تصرف زمین‌های شخصی را به نفع شهرک‌سازی صادر می‌کند و با عطف به ماسبق، این شهرک‌سازی‌ها را در تمامی زمین‌های اشعال شده از سال ۱۹۶۷ قانونی جلوه می‌دهد
همچنین رئیس جمهوری فرانسه در این نشست گفت که قانون پارلمان اسرائیل مخالف حقوق بین‌المللی است. رئیس جمهوری فرانسه با هشدار درباره «تسریع شهرک سازی‌ها» در چارچوبی قانونی، از دولت اسرائیل خواست تا این لایحه خود را پس بگیرد. او گفت که تصویب چنین قانونی در تضاد با راه حل ایجاد دو دولت اسرائیل و فلسطین است.

پارلمان اسرائیل دوشنبه شب ششم فوریه، قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن به صاحبان فلسطینی زمین‌هایی در منطقه اشغالی کرانه باختری که در آنها چهار هزار خانه ساخته شده، غرامت (به صورت پول یا زمین) پرداخت می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email