دکتر ولید فارس: دوران چشم‌پوشی از رفتار رژیم ایران به‌سر آمده است

ولید فارسدکتر ولید فارس می‌گوید پیام دولت آمریکا به رژیم ایران این است که دوران چشم‌پوشی به‌سر آمده است، شما را کنترل می‌کنیم.

فاکس نیوز: ترامپ به این سؤال پاسخ می‌داد که آیا گزینه نظامی از روی میز برداشته شده است؟ هشدار به رژیم ایران به چه معناست. ترامپ درصدد انجام چیست؟ نظرتان در مورد این تحولات چیست؟

ولید فارس: بیانیه ژنرال فلین حیاتی بود چرا که نشان از تغییر سیاست می‌دهد. آنچه تغییر کرده گسترش دخالتهای رژیم ایران است. شبه‌نظامیان این رژیم در یمن موشک علیه نیروی دریایی آمریکا شلیک کرده‌اند. آنها در عراق و سوریه و یمن هم دخالت می‌کنند. رژیم ایران همچنین توافقنامه‌های بین‌المللی را در مورد توسعه موشکهای میان‌برد بین قاره‌ای نقض کرده است. رژیم ایران در پنج شش سال دوران اوباما همه این کارها را می‌کرده و آن را گسترش هم داده است.

کاری که مایکل فلین انجام داد این بود که به آنها بگوید ”دیگر این دوران تمام شد، ما به سیاستی باز گشته‌ایم که قرار است شما را کنترل کنیم، قرار است به مشورت با متحدانمان در منطقه بازگردیم، و این شروع یک سیاست است و نه انتهای آن“.

رژیم ایران پیام دونالد ترامپ را که گفت همه گزینه‌ها روی میز است بسیار بسیار جدی تلقی می‌کند. این رژیم می‌داند که به‌خاطر عدم حضور ما بود که در منطقه سلطه پیدا کرد. رژیم ایران تشخیص می‌دهد سیاستی در واشینگتن تغییر کرده است. انتصابهایی که دونالد ترامپ انجام داده، اظهارنظرها و عملیاتی که در یمن انجام دادند، پیام این تغییر را می‌دهند. رژیم ایران می‌ترسد که به‌شدت منزوی شود.

Print Friendly, PDF & Email