هراس سپاه پاسداران ولایت فقیه از برگزاری کنفرانس در کنگره آمریکا درباره «دولت جدید آمریکا و گزینه‌های سیاست ایران»

khamanehرسانه هاي رژيم : برد شرمن نماينده دموكرات مجلس نمايندگان آمريكا مدعي شده كه ما در كنگره مي‌خواهيم مطمئن شويم كه نظام ايران نتواند با استفاده از هواپيماهاي غيرنظامي دست به حمايت از تروريسم بزند و به بشار اسد براي كشتار مردم سوريه كمك كند
سپاه پاسداران واكنش هراس آلود و پر خشم و غيظ خودرا نسبت به كنفرانس در مجلس نمايندگان امريكا درباره گزينه سياست درباره ايران بدنبال انتقال قدرت در امريكا و پايان دوران مماشات دولت قبلي اين كشور و همچنین فعاليتهاي ايرانيان آزاده در امريكا براي افشاي نقض حقوق بشر در ايران و فعاليتهاي تروريستي و مداخلات ديكتاتوري آخوندي در كشورهاي منطقه به نمايش گذاشت و نوشت:
به گزارش گروه بين الملل خبرگزاري فارس, روز سه شنبه در كنگره آمريكا با حضور سازماني به نام «جوامع ايرانيان آمريكا» نشستي برگزار شد
گفته مي‌شود اين نشست كه با حضور تعدادي از نمايندگان جمهوري‌خواه و دموكرات كنگره برگزار شده, به منظور شنيدن «پيشنهادهاي» اين سازمان درباره تعامل آمريكا با ايران ترتيب داده شد.
از جمله نكات قابل توجه درباره سازمان «جوامع ايرانيان آمريكا» مستقر در واشنگتن آن است كه اين تشكل در سال ۲۰۱۲ و همزمان با خروج (مجاهدین)از ليست تروريستي آمريكا تاسيس شده است.
۲۸سپتامبر ۲۰۱۲ (۷مهر ۱۳۹۱) وزارت خارجه آمريكا اعلام كرده بود كه «وزير خارجه آمريكا (هيلاري كلينتون) بنابر مفاد قانوني تصميم گرفت كه سازمان مجاهدين خلق و حاميان اين گروه را از فهرست سازمان‌هاي تروريستي ايالات متحده خارج كند» .
حال اين سازمان به نمايندگان كنگره آمريكا پيشنهاداتي درباره «حمايت از حقوق بشر, شكست افراط گرايي اسلامي و تهديدات تروريستي نظام ايران» ارائه كرده است.
«ايليانا رز لهتينن » , نماينده جمهوريخواه از فلوريدا درباره تفاوت دولت جديد آمريكا با دولت قبلي در قبال ايران گفت: در مورد مواضع دولت ترامپ در قبال ايران سوالاتي وجود دارد كه هنوز پاسخ داده نشده اما هر چه روي دهد, ‌ نمي‌تواند بدتر از سياست گمراه كننده دولت باراك اوباما در قبال ايران باشد» .
«برد شرمن» نماينده دموكرات مجلس نمايندگان آمريكا كه از امضا كنندگان طرح ممنوعيت فروش هواپيماهاي بوئينگ و ايرباس به ايران است هم مدعي شده كه «ما در كنگره مي‌خواهيم مطمئن شويم كه نظام ايران نتواند با استفاده از هواپيماهاي غيرنظامي دست به حمايت از تروريسم بزند و به بشار اسد براي كشتار مردم سوريه كمك كند» .
در بخش ديگري از نشست روز سه شنبه, «اليوت انگل» عضو ارشد دموكرات كميته امور خارجي مجلس نمايندگان, از دولت عراق خواسته «هر چه زودتر» , اموال و دارايي‌هاي مجاهدين را به آنها برگرداند.
او ادعا كرده كه دارايي‌هاي مجاهدين در كمپ ليبرتي ۵۰ ميليون دلار و در كمپ اشرف ۵۰۰ ميليون دلار است.
«انگل» تصريح كرد: «من از عراق كه آمريكا براي ساليان متمادي به آن كمك كرده, مي‌خواهم تعهدش را به برگرداندن پول به مجاهدين خلق انجام دهد» .
نشست روز سه شنبه در حالي برگزار شده كه چندي قبل ۲۳ مقام سابق آمريكايي كه برخي از آنها از قبيل «رودي جولياني» روابط بسيار نزديكي با دونالد ترامپ دارند, با انتشار نامه اي خواستار همكاري او با مجاهدين شدند.

Print Friendly, PDF & Email